10 дієвих порад для того, щоб менше платити за воду

Про раціональне використання води можна замислюватися з різних причин. Хтось дбає про природу, розуміючи, що її ресурси небезмежні, хтось просто хоче заощадити. Як би там не було, за допомогою цих порад можна з легкістю скоротити використання води в кілька разів, пише сайт inmyroom.

1. Регулярно перевіряйте сантехніку

Слідкуйте за станом санобладнання на кухні та у ванній кімнаті – економія на ремонті несправного крана може коштувати кількох тисяч літрів «зайвої» води. Не забудьте перевірити зливний бачок – щоб виявити протікання, насипте в нього трохи яскравого харчового барвника. Якщо через якийсь час ви помітите на фаянсі кольорові смуги, без роздумів телефонуйте сантехнік
2. Скористайтеся американським досвідом
Чи не мийте посуд під струменем води. Замість цього складіть її в раковину, закупорте слив, наберіть води, додайте трохи миючого засобу і «замочіть» посуд на п’ять-десять хвилин. Потім злийте воду, очистіть раковину від залишків їжі, знову закупорте слив і прополощіть посуд в чистій воді. Таким чином ви зможете не тільки заощадити від 50 до 250 літрів води в день, але і з подивом зауважите, що на миття посуду стало йти набагато менше часу.
3. Купіть «посудомийку»
За допомогою посудомийної машини можна заощадити до 85% води і до 50% енергії, що витрачається на її підігрів. Фахівці підрахували, що придбання сучасної посудомийної машини окупиться вже через чотири роки її використання. Для досягнення максимальної економії заповнюйте машину повністю, користуйтеся економічними режимами і відмовтеся від попереднього ополіскування посуду під краном.

4. Змініть змішувач
При виборі змішувача надайте перевагу одноважному типу. Він змішує воду швидше, ніж двокранний, а значить, вам не потрібно витрачати час на підбір оптимальної температури і витрачати воду «даремно».

5. Встановіть насадки-аератори
Аератори – це невеликі пристрої, що закріплюються на «носику» крана. Вони змішують воду з повітрям і обмежують потік без помітного зниження його інтенсивності. При використанні змішувача без аератора витрата води може досягати цілих 15 літрів в хвилину, тоді як з ним ви будете витрачати не більш 5-7 літрів.

6. Повністю завантажуйте пральну машину

Пральна машина зекономить не тільки ваш час і сили, а й воду. Постарайтеся завантажувати машину повністю – обсяг максимального завантаження на певний режим прання зазвичай вказується в інструкції. Як правило, вага білизни коливається в межах 5-7 кілограмів. Якщо ви тільки збираєтесь придбати пральну машину, зверніть увагу на моделі з фронтальним завантаженням і класом економічності АА.

7. Використовуйте водозберігаючі зливні системи
У більшості випадків у нас немає необхідності використовувати повний обсяг зливного бачка. Встановіть унітаз, обладнаний подвійною системою зливу, – режим «напівзлив», як це зрозуміло з назви, дозволяє знизити витрату води в два рази.
8. Вдосконаліть душ
Використання спеціальних лійок для душу разом зі стоп-вентилем скоротить витрату води на 40%. При цьому рівень комфортності процедури залишиться на колишньому рівні. Більш того, вода, насичена повітряними бульбашками, робить натиск більш об’ємним і м’яким.

9. Не відмовляйте собі в задоволеннях
Ви напевно чули про те, що використання душу набагато економічніше звичної ванни. Це вірно лише в певних випадках – коли в душі виставлений оптимальний напір води, а час миття не перевищує декількох хвилин. Якщо ви не готові позбавити себе задоволення від прийняття гарячої ванни, зверніть увагу на ергономічні моделі з матеріалів, здатних надовго зберігати тепло.
10. Виберіть правильний мотиватор
І нарешті, повісьте на стіну кухні або ванної кімнати невеликий плакат, який буде нагадувати вам про економію. Завдяки цій дрібниці кожен раз ви будете мити посуд або приймати душ хоча б на одну хвилину швидше. Одна зайва хвилина збереже близько 20 літрів «зайвої» води. Помножте це число на 365 днів, і ви отримаєте цілих … 7,5 неврахованого кубометра.
Істотна економія, чи не так?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *