10 ідей весняної мандрівки недалеко від Черкас

Мандрівник із Черкас Сашко Дніпрович у своєму тревел-блозі запропонував десять напрямків для весняних подорожей недалеко від Черкас.

1. Холодний Яр, село Мельники Черкаська область
Кожної весни, наприкінці лютого, початку березня, а інколи середини, Холодний Яр вкривається килимом із підсніжника складчастого. У квітні там можна подивитись ще й на рідкісний тюльпан дібровний. Великим плюсом буде те що в березні-квітні ще немає відомих злих холодноярських комарів.

2. Урочище Бакаївка, околиці міста Золотоноша, Черкаська область
На схилах поблизу київської траси росте червонокнижна рослинка – шафран сітчастий. Неподалік знаходиться Красногірський жіночий монастир, його теж можна буде відвідати.

blank

3. Ірдинь, Черкаська область 
Для любителя природи обов’язково побувати на Ірдинському болоті. Навесні тут все буяє і цвіте, а під ногами бігають черепашки і повзають вужі.

blank

4. Тясминський каньйон, місто Кам’янка, Черкаська область
Хоч сам каньйон не такий великий як в Буках, але теж вартий уваги, тим паче знаходиться він прямо біля автостанції.  Містечко теж варте уваги, там є на що подивитись.

blank

5.  Чорний Ліс, село Водяне, Кіровоградська область
Чорний ліс знаходиться в Олександрівському і Знам’янському районі Кіровоградської області.  Через ліс проходить автотраса Київ –  Дніпропетровськ і залізнична лінія на Знам’янку. В лісі знаходиться містичне озеро Берестувате, в якого немає дна, і яке оповите легендами. Сам же ліс нагадує Холодний Яр і тут також були свої герої і своя визвольна боротьба.

blank

6. Дендропарк в місті Кропивницький. Саме тут, в центрі України, знаходиться дендропарк де весною квітнуть 150 тисяч тюльпанів. Колекція вразить будь кого. Також в дендропарку є атракціони та й історичний центр Кіровограда на берегах Інгулу, а нині вже Кропивницького, теж вартий уваги.

blank

7. Урочище Каскади, село Злинка Кіровоградської області.
Саме так, хоч місто і Кропивницький, але область так і залишається Кіровоградською. Урочище одне з небагатьох місць в Центральній Україні, де є водопади. Ідеальне місце для мандрівки на вихідні з наметом.

blank

8. Межигір’я , Київська область. 
Відвідувати колишню резиденцію  президента-втікача  Януковича краще всього навесні, коли тут все квітне і буяє.  Територія музею корупції просто величезна,  краще тут пересуватись велосипедом.

blank

9.  Крутьки, Чорнобаївський район, Черкаська область. 
В сосновому лісі поблизу села знаходиться мальовниче озеро Кузьмінське – ідеальний варіант для вікенду з палаткою поблизу Черкас. Краще всього їхати у травні, коли озеро ще повноводне, а вода уже тепла.

blank

10. Ромашкова поляна завершує цю десятку. Знаходиться вона в Дахнівці, неподалік від Дахнівської Січі. Кожен рік у травні тут квітне безліч ромашок та інших квітів і це при тому, що їх постійно виривають і скошують.

blank

Фото https://www.mandry.ck.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *