10 мільйонів гривень цього року отримали ОСББ з міського бюджету

Сьогодні виконавчий комітет підтримав рішення щодо відшкодування відсотків за кредитними коштами ОСББ «Гоголя 429» та ОСББ «Авіатор-33». А також – про розподіл коштів на капітальний ремонт житлового будинку «Героїв Дніпра 53» на 2019 рік, якому виділили з міського бюджету на умовах співфінансування понад 71 тисячу гривень на капітальний ремонт ліфту.

Міський голова Анатолій Бондаренко акцентував, що цьогоріч у міському бюджеті  на капітальні ремонти ОСББ було передбачено 10 мільйонів гривень, які нині вже використані.  При перегляді головного фінансового документу за результатами першого півріччя Анатолій Бондаренко ініціюватиме перед членами виконавчого комітету та депутатським корпусом додати фінансування на Програму  підтримки ОСББ. Оскільки вже нині до міської ради надійшло чимало звернень від ОСББ  на співфінансування капітальних робіт.

– Мешканці ОСББ  відбули реальні переваги у створенні та діяльності таких об”єднань. Оскільки мають змогу  безпосередньо  впливати та керувати життям свого будинку. Зі свого боку, міська влада всебічно підтримує, зокрема, й фінансово,  такі ініціативи наших громадян до самостійного господарювання та управлінням своїми будинками, – наголосив міський голова.

Нині у Черкасах зареєстровано 325 ОСББ, що об’єднують співвласників 339 багатоквартирних будинків.

Як повідомили у відділі сприяння ОСББ департаменту ЖКК Черкаської міської ради, з метою покращення стану та підтримання, відновлення або поліпшення експлуатаційних показників багатоквартирних житлових будинків ОСББ, модернізації житлового фонду, підвищення енергоефективності багатоквартирних будинків ОСББ у місті діє Програма підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ, асоціацій ОСББ) у м. Черкаси «Формування відповідального власника житла».

Виконання заходів Програми передбачає максимальне залучення коштів співвласників житлових будинків до утримання власного майна у поєднанні з механізмами співфінансування вартісних робіт коштом міського бюджету.

Пропорції співфінансування ОСББ:

Виділення коштів з міського бюджету на: встановлення індивідуальних теплових пунктів; приладів автоматичного погодного регулювання; ремонт покрівлі; ремонт міжпанельних швів; поліпшення  та капітальний ремонт мереж теплопостачання, мереж гарячого водопостачання, мереж електропостачання; реконструкцію та капітальний ремонт систем холодного водопостачання (для будинків, через які проходять транзитні мережі); улаштування електроощадного освітлення місць загального користування, поліпшення та капітальний ремонт прибудинкових територій (тротуарів, під’їзних шляхів, огорож, дитячих та спортивних майданчиків, тощо) – здійснюється на умовах співфінансування, а саме:

– для ОСББ, асоціацій ОСББ, які звернулися вперше:
60% від загальної вартості робіт – кошти міського бюджету,
40% – кошти ОСББ, асоціації ОСББ, інші залучені кошти;
– для решти звернень:
40% – від загальної вартості робіт – кошти міського бюджету,
60% – кошти ОСББ, асоціації ОСББ, інші залучені кошти.

При виконанні ОСББ капремонту ліфтів  70% вартості капремонту сплачується  з міського бюджету.

      Виділення коштів з міського бюджету на утеплення фасаду, утеплення, гідроізоляцію цоколю, влаштування вимощення, встановлення та заміну вікон, вхідних дверей та віконно-балконних конструкцій в місцях загального користування проводиться на умовах співфінансування, а саме:

40 % від загальної вартості робіт – кошти міського бюджету,
60 % – кошти ОСББ, асоціації ОСББ, інші залучені кошти.

Крім цього, Програмою передбачено відшкодування суми відсотків (100%) за користування кредитними коштами, залученими ОСББ, асоціацією ОСББ на здійснення енергозберігаючих заходів у житлових будинках, протягом 1 року з початку дії кредитної угоди по кожному ОСББ.

У тому числі, необхідною умовою для прийняття виконавчим комітетом рішення щодо розподілу коштів на капітальний ремонт будинку – утеплення, заміну вікон та дверей, є залучення кредитів банків з метою участі у Державній програмі «теплих» кредитів.

Обсяг коштів, передбачених у міському бюджеті на відшкодування відсотків за кредитами, з метою участі в державній програмі «теплих» кредитів:

– в 2017 році – в міському бюджеті передбачено на відшкодування відсотків 358,10 тис. грн. – 21 ОСББ залучили кредити на суму 6 042,6  тис. грн.
– в 2018 році  – в міському бюджеті передбачено на відшкодування відсотків 1 483,15 тис. грн. – 23 ОСББ залучили кредити на суму 13 535,2 тис. грн.
– в 2019 році – в міському бюджеті передбачено на відшкодування відсотків 2 964,50 тис. грн., станом на 12.06.2019р. 13 ОСББ залучили кредити на суму 3 360, 39 тис. грн.

За весь період дії міської Програми підтримки ОСББ з 2015 року у місті Черкаси з міського бюджету здійснено видатки на загальну суму понад 4,9 млн. грн. на компенсацію відсотків за користування кредитними коштами з метою участі в державній програмі «теплих» кредитів, при цьому 54 ОСББ залучили кредити на суму 20 973,40 тис. грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *