10 неймовірних місць Канівщини

Тарасова гора – місце, яке повинен відвідати кожен українець. Але окрім Тарасової гори на Черкащині є досить багато цікавого для туристів, пише “Фокус”.

Мар’їна гора

Сусідка Тарасової гори менш відомаа, але дарує не менш чарівні краєвиди. Поруч знаходиться Канівський заповідник з обмеженим доступом, але на саму гору можна потрапити без проблем.

Як дістатися: від Тарасової гори вздовж Дніпра в сторону Черкас, в с. Пекарі – направо, після в’їзду до села – знову направо. Остання ділянка шляху – грунтовка, яку краще пройти пішки.

GPS: 49 ° 43’12.2 “N 31 ° 31’22.2” E.

Трахтемирів

Горбистий півострів на правому березі Дніпра цікавий своєю козацькою історією та мальовничою природою. Важкодоступність дозволила зберегтися тутешній красі у першопочатковому вигляді. Це місце краще відвідати з досвідченим гідом, який розповість про бурхливу історію цих місць.

Як дістатися: виїзд з Канева по трасі Р19, потім направо, на с. Бобриця, за с. Студенець наліво по бетонці, яка, вийшовши з лісу близько містка, зливається з дорогою на Григорівку. Якість доріг погана.

GPS: 49 ° 56’06.3 “N 31 ° 25’03.6” E.

blank

Озеро Бучак

Водойма в селі Бучак поблизу Трахтемирівського півострова створена штучно при будівництві Канівської ГАЕС. Водойма живиться підземними водами, тому вода тут чиста та прохолодна. З села відкривається гарний вид на Канівське водосховище.

Як дістатися: виїзд з Канева по трасі Р19, потім направо через Бобрицю і Студенець.

GPS: 49 ° 51’55.2 “N 31 ° 26’17.3” E.

blank

Гришино-рівненська залізниця

100 років тому ця дорога повинна була з’єднувати Донбас з індустріальними районами Польщі, але перетворилася на наймасштабніший недобуд України. У самому Каневі про неї нагадує покинута одноколійна дорога до Золотоноші та підірваний залізничний міст, під мостом – насип, що тягнеться до Миронівки.

Найближчі до Канева ділянки: на лівому березі – між селами Гришинці та Трощин, на правому – біля с. Ліпляве.

Як дістатися: траса Р-19 перетинає насип в 4 км після виїзду з Канева, не доїжджаючи 1 км до с. Гришинці.

GPS: 49 ° 47’20.6 “N 31 ° 22’51.4” E.

blank

Межиріч

У селі, що знаходиться між річкою Рось та її припливом Росавою, є два об’єкти для туристичної уваги. Перший – стоянка первісних людей епохи пізнього палеоліту, де археологи знайшли житла з кісток мамонтів. Другий – пам’ятник меліораторам, які “відвоювали” у Росі родючу землю. Скромну піраміду збудували в 1914 році, спочатку її вінчав двоголовий орел, але до наших днів пам’ятник дійшов без гербової птиці.

Як дістатися: по трасі Р-10, що прямує до Черкас.

GPS: 49 ° 37’21.6 “N 31 ° 26’17.7” E.

blank

Дельта Росі

Місце злиття Росі та Дніпра – це незліченні острови, протоки між ними, піщані коси та зелені луки; рай для рибалок і просто любителів покупатися. Ці місця краще досліджувати, починаючи з води. Сюди можна під’їхати і на машині, але тоді доведеться ділити берег з іншими відпочиваючими, яких тут чимала кількість.

Як дістатися: по трасі Р-10 на Черкаси, ліворуч на с. Березняки, їхати до с. Хрещатик.

GPS: 49 ° 37’57.8 “N 31 ° 36’44.3” E.

blank

Михайлівка

Підвісні містки або, як їх називають місцеві жителі, кладки – це завжди романтично і фотогенічно. Через Рось таких містків перекинуто чимало, найближчий місток до Канева знаходиться в селі Михайлівка.

Як дістатися: по трасі Р-10 на Черкаси, в с. Гамарня наліво, на с. Кононча, в с. Хмільна направо, переїхавши Рось в Михайлівці з автомобільного мосту, знову направо, прохід до містка є на західній околиці села.

GPS: 49 ° 38’34.4 “N 31 ° 29’52.4” E.

blank

Прохорівка

У Прохорівці, в маєтку Михайлова гора жив Михайло Максимович – перший ректор Київського університету. В гостях у нього бували Микола Гоголь і Тарас Шевченко – про них нагадують сосна Гоголя та дуб Шевченка, що знаходяться в садибному парку, де сьогодні розташовується санаторій. Також в селі збереглася дерев’яна Іллінська церква, датована XVIII ст.

Як дістатися: переїхавши Дніпро по дамбі, відразу ж звернути направо, їхати через с. Ліпляве та Келеберда.

GPS: 49 ° 42’53 “N 31 ° 37’36.5” E.

blank

Степанці

Це, звичайно, не Ріо-де-Жанейро, але стадіон “Маракана” тут є. За розмірами арена сильно поступається бразильській тезці, але її цілком вистачає, щоб Степанці отримали титул “найспортивнішого села Канівського району”. З артефактів тут зберігся одноповерховий адмінкорпус спиртзаводу XIX століття.

Як дістатися: по трасі Р-09 на Миронівку.

GPS: 49 ° 42’39.6 “N 31 ° 16’55.4” E.

blank

Костянецький яр

Яр глибиною до 150 м – важливий природний пам’ятник. Геологам він цікавий оголеннями грунту юрського періоду, туристам – просто лісовими краєвидами.

Як дістатися: з центру міста по вул. Енергетиків, перед пам’ятником бронепоїзда – наліво.

GPS: 49 ° 44’24.7 “N 31 ° 24’16.5” E.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *