16 серпня в Черкасах стартує ІІІ фестиваль короткометражного кіно «КіноШот»

Незабаром, із 16 серпня, в місті стартує ІІІ Черкаський фестиваль короткометражного кіно «КіноШот». Він подарує місту аж 4 кінодні, які триватимуть аж до 19 серпня, та продемонструє черкасцям і гостям міста короткометражні стрічки конкурсної та позаконкурсної програм фестивалю, проведе творчі зустрічі з молодими українськими режисерами та дискусії щодо українського кінематографу, а також запропонує учать у кіношколі для дітей та майстер-класі з основ нанесення гриму для дорослих. Проте, анонсована попередньо програма фесту зазнала незначних змін, повідомляє Провінція.

– У нас залишаються дві локації – кінотеатр «Україна» і Долина троянд, проте відбулися зміни, де проходитимуть додаткові активності. Відтак, у кінотеатрі «Україна» ми залишили лише кінопокази конкурсної і позаконкурсної програм, аби глядачу нічого не заважало насолоджуватися переглядом стрічок. А частину активностей – творчі зустрічі, дискусії і майстер-класи – ми перенесли в Долину троянд, оскільки це підпадає під концепцію фестивалю просто неба та дозволить залучити до них більшу кількість черкасців. Покази національної конкурсної програми, яку цьогоріч показуватимуть два дні, традиційно залишаються у Долині троянд. Вони стартуватимуть у п’ятницю, 17 серпня, та суботу, 18 серпня, о 21:00, – розповіла співорганізаторка «КіноШоту» та прес-секретарка заходу Анна Сакун.

За словами голови організаційного комітету «КіноШоту» Вікторії Лавреньєвої, у конкурсну програму від КіноШоту» увійшли 26 фільмів, відбором яких займалася кваліфікована відбіркова комісія на чолі з програмним директором Олександром Гусєвим. Вони змагатимуться у таких номінаціях: «Кращий український короткометражний ігровий фільм»; «Кращий зарубіжний короткометражний ігровий фільм»; «Кращий міжнародний короткометражний анімаційний фільм»; «Приз глядацьких симпатій».

– Усі фільми, що входять у конкурс фестивалю, є лауреатами й учасниками престижних міжнародних фестивалів. До всього – це дуже якісні стрічки, які всі мають нагороди і визнання від представників кіноспільноти, – зауважила Вікторія Лавреньєва. – До всього, буквально вчора стало відомо, що фільм, який ми представляємо на відкритті другого дня показів національної конкурсної програми у суботу, отримав нагороду «Кращий фільм» від Львівського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів «Wiz-Art».

Оцінювати ж ці стрічки буде суворе, але справедливе журі. Так до його складу входять:
Римма Зюбіна, відома українська акторка театру та кіно, громадська активістка; Альона Пензій, менеджерка з дистрибуції кіно, кінокритикиня, кінознавець; Дмитро Десятирик, член Міжнародної асоціації кінопреси ФІПРЕСІ, Українського Оскарівського комітету, Української кіноакадемії, кінокритик, журналіст; та Надія Горбаченко, представник Національної ради з питань телебачення і радіомовлення в черкаській області.

Попри те, що до фестивалю залишаються лічені дні, організатори все ще мають певні незакриті фінансові питання.

– Незважаючи на значну підтримку нашого заходу з боку міської влади та Держкіно, ми все ще потребуємо коштів, які б у повному обсязі покрили витрати на обладнання, що дозволить забезпечити якісні покази в Долині троянд. Оскільки ми не зібрали потрібної суми на «Спільнокошті», то нині досі шукаємо партнерів, яким би було цікаво долучитися до значної кіноподії у своєму місті. Мова йде про суму в 15 тисяч гривень, – розповів співорганізатор фетивалю Сергій Костенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *