Роботодавці Черкащини підвищили за півроку зарплату працівникам

Заступник начальника управління – начальник відділу аналізу та прогнозування надходжень податків і зборів з фізичних осіб та єдиного внеску управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Черкаській області Наталія Бойко озвучила результати піврічної роботи з підвищення рівня заробітної плати в регіоні, виплати зарплатних боргів, висвітлила результати контролю за сплатою податків із заробітної плати та нагадала роботодавцям і працівникам про порядок оформлення трудових відносин.

Так, в результаті спільних заходів територіальних органів фіскальної служби та місцевої влади підвищили рівень оплати праці 487 роботодавців – юридичних осіб та 313 фізичних осіб – підприємців, і як наслідок, місцеві бюджети отримали додаткових 1 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Звітного періоду за участі фіскальної служби області керівники 46 підприємств виплатили 9019 тис.грн. заборгованої зарплати. За рахунок цього місцеві бюджети одержали додаткових 2212,1 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб. Зокрема погасили зарплатні борги перед працівниками три підприємства державної форми власності з часткою державного майна понад 50 % на загальну суму 422,4 тис.грн.

За шість місяців п.р. виявлено 758 робітників, які працювали без оформлення трудових відносин та без сплати податків; легалізовано 3107,9 тис.грн. доходів, в результаті донараховано 559,4 тис. гривень податку на доходи фізичних осіб. Крім того внаслідок перевірок до державної реєстрації залучено, із сплатою 15,9 тис.грн. податків, 46 черкащан, які здійснювали незаконну підприємницьку діяльність.

Перевірками, проведеними у січні – червні п.р. з повноти нарахування та сплати податку на доходи фізосіб донараховано 2283,1 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб, до бюджету надійшло 523,6 тис. грн. ПДФО.

Декілька загальних цифр. За півроку платники Черкаської області сплатили 1,8 млрд.грн. податку на доходи фізичних осіб (+603 млн.грн. до відповідного показника 1 півріччя минулого року). З цієї суми 446,1 млн.грн. перераховано до державного та 1,338 млрд.грн. – до місцевих бюджетів. Також сплачено 138,6 млн.грн. військового збору (+ 41,3 млн.грн. до відповідного показника минулого року) та 1,8 млрд.грн. єдиного внеску (+577,2 млн.грн.).

Наталія Бойко відмітила, що незважаючи на дію відповідної норми понад два роки, одним з найчастіших порушень залишається несвоєчасне повідомлення/ неповідомлення роботодавцем про прийняття працівника на роботу до початку роботи працівника.

Вона наголосила, що згідно чинного законодавства працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу в установленому порядку.

Повідомлення ДФС подається:

– засобами електронного зв’язку з використанням ЕЦП відповідальних осіб згідно з вимогами законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
– на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
– тільки на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше, ніж з 5 особами.

Повідомлення подається:

– за працівників – резидентів, прийнятих за трудовим договором;
– за працівників – нерезидентів, прийнятих за трудовим договором;
– за працівників – сумісників (зовнішніх і внутрішніх).
Не подається повідомлення:

– за осіб, що надають послуги за ЦПД;
– за практикантів та стажистів (без укладання трудового договору)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *