У Моринцях учасники «ШеФесту» малюватимуть «Катерину» на 2-метровому полотні

На кілька днів с. Моринці перетвориться на культурницьку велелюдну Мекку. Зняти кожуха з нашого генія, показати його людиною з великим талантом і незвичайною долею —  мета організаторів лишається незмінною, пише “Україна молода”.

– Минулого року багато моїх старших колег привезли з собою на фестиваль онуків. Цього року мої однолітки везуть на фестиваль дітей. Піднесена добродушна атмосфера спонукає кожного року планувати поїздку саме до Моринців, а не до Туреччини чи Греції, чи Іспанії, — розповідає кандидат філологічних наук із Київського університету імені Тараса Шевченка Оксана Данильченко.

Цей фестиваль нагадує, що ми єдині, ми ідентичні, у нас є своє. Підтримку «ШеФесту», зокрема фінансову, до речі, пропонували два міністерства.

– Це для нас принципово: підтримувати проекти, які дають можливість показувати молоді з різних регіонів і з-поза меж те, якою є справжня Україна; давати можливіть отримувати хороші правильні знання, — зазначив заступник міністра молоді та спорту України Олександр Ярема.

Кошти для проведення фестивалю збирали і спільношотом: підтримали 152 фундатори.

Музика, театр, малярство, поезія, література, історія, кіно, народні промисли, фото — така палітра четвертого “ШеФесту”, всього 12 локацій. Уночі охочим пропонують слухати пісні та вірші або дивитися кіно “Спадок нації”, повнометражний документальний фільм, що має гасло “Вишити, щоб вижити”; художні стрічки “Гніздо Горлиці” та “Моя бабуся Фанні Каплан”.

І до опівночі ніхто не нудьгуватиме. Зокрема, «батько українського бестселера» Василь Шкляр, презентуватиме роман про УПА  «Троща».

Автор каже, що книга написана для того, аби показати світові, що українці не змирилися з режимом і продовжують боротьбу, як і раніше.

Ще одна прем’єра — театральний перфоманс за творчістю Тараса Шевченка «Чужі сни» від  Київського аматорського театру «Щ.Е.К». Виставу «Полусмак останнього кохання» покаже Театр української традиції «Дзеркало».

Хедлайнерами цьогорічного фестивалю стали музиканти Kozak System. Не менш запальними будуть виступи гуртів Мотор’Ролла (другий хедлайнер), Vivienne Mort, «Веремій», «КораЛЛі», «Проти Течії», «Мрія Життя», «САД».

– Можна сказати, ми з Шевченком на ти, — уточнює лідер рок-гурту «САД» із Дніпра Сергій Решетник. — У нас 23 композиції на вірші Шевченка. Із 1992 року окрему програму  театрально-співаної поезії, 2,5 години на сцені.   Команда наша андеграундна, випірнаємо періодично, як човен у степах України».

На художній галявинці діятиме безліч майстер-класів. Можна буде плести з соломи ягнят і грати в ігри, які знав малий Тарас. Кожен зможе пройтися казковим лабіринтом «Цілюща сила» за легендами та міфами стародавньої України від творчої студії «КолоДій».

Чи поспілкуватися з майстрами, що не забули ремесла, які були у XIX столітті. Усі малюватимуть  «Катерину» на великому 2-метровому полотні.

Якщо зберегти мить у Моринцях у благодійній фотосесії від художників і фотографа групи «Перша миля» — це означає підтримати родину загиблого Героя.

Фестиваль важливий не лише для молоді, але насамперед для молоді. Можемо згуртуватися навколо того, що знаємо з дитинства, навколо творчості Шевченка, навколо моральних і національних імперативів, які він створив. Цьогорічне гасло фесту «Твоя країна — твоя боротьба».

Під час фестивалю є унікальна можливість пожити на землі, де робив перші кроки маленький Тарас. У наметовому містечку можна власноруч поставити свою «хату» (пам’ятаєте, мріяв про власне житло Тарас Шевченко?). Традиційно, мешканці тимчасового поселення  вносять благодійний внесок на облаштування цієї території — за один день 30 грн., за два дні 50 грн. з людини. Оренди не буде, тому намети, каремати та спальники необхідно брати з собою. Наметове містечко постійно охоронятимуть волонтери.

Організатори обіцяють: будуть у достатній кількості безкоштовні дрова, вода, туалет та душові кабінки.

Можливе проживання у хатах місцевих мешканців за 100-130 гривень з особи, але знайти вільні уже практично неможливо — все заброньовано. Уже два роки у дні проведення «ШеФесту» у Моринцях діє заборона сільської ради на продаж алкоголю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *