В Обленерго розповіли, як готують кадри

Енергетика – та галузь, де ціна непрофесійності – безпека та добробут жителів. Вимоги до якості робочої сили та технічної грамотності на виробництві є високими. Тож  навички та вміння робітників потребують постійного удосконалення. 15 років тому на базі ПАТ «Черкасиобленерго» створили навчально-курсовий комбінат. Він надає освітні послуги з професійно-технічного навчання на виробництві за 13-ма ліцензованими професіями.

Про це йдеться на сайті підприємства.

Тут мають можливість підвищити кваліфікацію або ж здобути нову професію електромонтери, стропальники, машиністи, контролери, диспетчери, інженери, оператори підрозділів підприємства. Так, щороку через комбінат проходить майже 400 слухачів. На період навчання вони забезпечуються соціальними гарантіями: збереженням заробітної плати, компенсацією вартості проїзду, виплатою добових, проживанням.

Професійне навчання працівників – один з найважливіших заходів політики зайнятості населення, який впливає на профілактику безробіття, розвиває трудовий потенціал суспільства.

– Люди приходять на виробництво після теоретичного навчання, почасти молоді фахівці весь обсяг інформації не засвоюють, – говорить директор НКК Валерій Шулевський. – А на виробництві вони мусять вчитися по-новому. Тому ми і даємо знання відповідно до специфіки нашого виробництва. І наші викладачі – не ті, хто знають крейду і дошку, а хто пропрацював на підприємстві по піввіку, знають усі нюанси.

Валерій В’ячеславович додає, на початку навчання бачать слухачів із самовпевненістю чи навпаки, невпевненістю у собі. За два тижні на іспити вони приходять уже з зовсім іншим ставленням до самих себе та своєї роботи.

– Навчатися потрібно, бо щодня в роботі відбуваються якісь зміни, крім того, професія з підвищеним рівнем небезпеки, бо електроенергію не бачиш, тому треба знати, де фаза, а де – ні, – розповідає машиніст з 20-тирічним досвідом роботи на підприємстві Вадим Яровенко зі Звенигородського району електричних мереж. – Наразі отримую нову професію, колеги розраховуються  і деяких робітників бракує.

Комбінат має чотири навчальні класи та кабінет охорони праці, полігони для проведення виробничого навчання. У 2016 році на базі НКК підвищили кваліфікацію 267 робітників, пройшли перепідготовку – 34, тренажерну підготовку в комп’ютерному класі пройшли 62 диспетчери. Курси операторів комп’ютерного набору –  14 працівників, із охорони праці та пожежної безпеки – 25 інженерів.  Крім того, організоване навчання викладачів-працівників Товариства  на базі Центру післядипломної освіти ЧДТУ за напрямком «Електротехнічні системи електроспоживання».

Днями НКК відвідала директор з персоналу ПАТ «Черкасиобленерго» Надія Братаніч, якій колектив розповів про свої потреби. Серед них – ремонт класів, заміна вікон, придбання нових комп’ютерів, оновлення стендів, власний гуртожиток. Знаючи потреби НКК, Надія Петрівна звернула увагу на необхідність переформатування роботи даного структурного підрозділу, починаючи від ремонтів до запровадження нових форм роботи, пов’язаних із навчанням та мотивацією працівників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *