У Черкасах пропагували здоровий спосіб життя

«Здоровий спосіб життя – запорука його продовження та покращення» – це тема серпневою зустрічі  учасників проекту «Активізація жертв нацизму та людей старечого і похилого віку інших категорій шляхом участі в заходах соціального спрямування та здорового способу життя», який виконується Відділенням ВБО «Турбота про літніх в Україні» в м.Черкаси (виконавчий директор Бугеря Тетяна Анатоліївна) за програмою «Місце зустрічі-Діалог» в Україні Німецького Федерального Фонду «Пам’ять, Відповідальність, Майбутнє». Зустріч стала підсумком роботи в рамках проекту, що виконувався з вересня 2015 року і закінчується в серпні цього року.

Повідомляє “Прочерк”.

Учасники  проекту пригадали 7 правил здорового способу життя, що є запорукою збереження, подовження та покращення якості життя усіх людей незалежно від віку. Це здорове харчування, фізична активність, відмова від шкідливих звичок (навіть захоплення переглядом телепередач), правильний розпорядок дня, позитивний настрій, дбайливе ставлення до себе та ведення здорового  спосібу життя у компанії.

Блощаневич Галина Михайлівна розповіла про 5 золотих правил, яким слідував Доктор Шигаки Хинохара, заклавший  основи  сучасної японської медицини і  зробивший  Японію  країною довгожителів. Присутні з цікавістю слухали поради, як прожити довге здорове життя.

Пушкаренко Світлана Борисівна ознайомила присутніх  з витягами з книги «Многії літа. Благії літа. Заповіді 104-річного мудреця Андрія Ворона для довгого і радісного життя», які мають неоціненну мудрість, перевірену часом і досвідом.

Зустрічі проекту надали поле для знайомства і спілкування. В результаті відвідування заходів проекту Смаглій Ганна Петрівна і Федорін Вадим Трохимович з’ясували, що вони обидва проживали на вулиці Пушкіна. Вони пригадали своїх сусідів-однолітків, ігри молоді у післявоєнні роки. Виявилось, що Ганна Петрівна працювала секретарем дитячої спортивної школи, а Вадим Трохимович був вихованцем ДСШ.

Інші учасники проекту з цікавістю переглянули фотографії із сімейного альбому Вадима Трохимовича, де він 1958 року на водній станції товариства «Авангард», що на стадіоні «Труд» (зараз Долина Троянд) разом з Андрієм Хімічем (олімпійський чемпіон 1964 року в Токіо) та Валерієм Дрибасом (чемпіон Європи 1964 року). Ганна Петрівна показала фотографії 1957 року з вихованцями дитячої спортивної школи.

На зустрічі вручено «Подяки» Німецького  Фонду та книжки про цілющі властивості води активним учасникам проекту: Блощаневич Галині Михайлівні, Лободюк Вірі Григорівні, Кухарчик Ганні Миколоївні, Бобровник Катерині Григорівні, Пушкаренко Світлані Борисівні та іншим.

Учасники проекту висловили задоволення від проекту. Мобільним  учасникам проекту найбільше сподобались заняття фізичними вправами в Долині Троянд, зустрічі з студентами музичного училища та учнями  міста. Немобільні учасники проекту передали  слова вдячності за систематичне відвідування їх вдома. Для всіх  цінними стали поради щодо здорового способу життя.

Запропоновано і надалі продовжувати організацію зустрічей та роботу з пропаганди здорового способу життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *