Понад 21 тисяча черкащан скористалися “доступними” ліками

Від 7 квітня 2017 року медична галузь міста Черкаси через поліклініки реалізує державну програму “Доступні ліки”. Як інформують у міському інформаційно-аналітичному центрі медичної статистики та здоров’я, станом на 18 серпня лікарі черкаських поліклінік виписали 44 378 пільгових рецептів для 21 557 осіб, які звернулися за медичною допомогою.

Про це повідомляє прес-служба Черкаської міської ради.

Зазначимо, скористатися новою урядовою програмою “Доступні ліки” можуть пацієнти із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та діабетом 2 типу. Саме ці категорії хворих, за наявності рецепта від лікаря, зможуть безоплатно отримати необхідні їм медикаменти або ж придбати їх із незначною доплатою. Утім, йдеться лише про препарати зі списку, затвердженого Кабміном.

Нещодавно Міністерство охорони здоров’я опублікувало новий реєстр препаратів, що беруть участь в цій програмі. До оновленого реєстру ліків ввійшло 199 препаратів 43 виробників, з яких 21 виробники країн ЄС, 17 – України, 4 – Індії, 1 – Ізраїлю. Раніше у програмі брали участь 157 препаратів.

У новому реєстрі стало на 33 позиції більше для пацієнтів, які хворіють на серцево-судинні захворювання, 5 – на діабет ІІ типу, 4 – бронхіальну астму у порівнянні з попередніми місяцями.

Більш вичерпну інформацію щодо порядку дії державної програми “Доступні ліки” можна отримати на сайті МОЗ України за посиланням.

Із переліком аптек, котрі беруть участь у програмі “Доступні ліки” в Черкасах, можна ознайомитися ТУТ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *