На Черкащину прийде довгоочікувана прохолода

Тривалий період спеки на фоні відсутності ефективних дощів та частих суховіїв не тільки встиг набриднути жителям помірних широт, але й призвів до багатьох негативних наслідків.

Черкаський обласний гідрометцентр прогнозує на період державних свят помітне похолодання.

Уже майже три тижні в області утримується високий, місцями надзвичайний, клас пожежної небезпеки, який загрожує лісовими та торф’яними пожежами, високим ризиком виникнення пожеж на полях із незібраними врожаями. Температура води у річках і водосховищах утримується на рівні 25 градусів і вище, що призводить до активного розповсюдження водоростей та задухи риби. Спекотна суха погода посилює забруднення атмосферного повітря промисловими та транспортними викидами. А ще спека створює ґрунтову посуху, що впливає на врожаї всіх сільгоспкультур та підготовку ґрунту під сівбу озимини.

За прогнозом синоптиків, 23 серпня, внаслідок проходження холодного атмосферного фронту із заходу, по всій території області очікуються грозові дощі, пориви вітру 17-22 м/с. Температура вночі +12+14 градусів, вдень +20+22 градуси. 24 серпня, за атмосферним фронтом вночі ще можливий невеликий дощ, вдень без опадів. Вітер північний 7-12 м/с. Температура вночі +11+13 градусів, вдень +22+24 градуси.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *