Черкащани незабаром насолоджуватимуться ще одним муралом

У Черкасах невдовзі з’явиться ще один мурал. Ініціатори проекту та громадські активісти вже  визначилися із будівлею. Кажуть, витвір вуличного мистецтва має замінити застарілі рекламні банери на Будинку архітекторів. Самі архітектори вважають споруду емоційним центром Черкас, тож і до ініціативи ставляться відповідно. Як просувається у Черкасах черговий арт-проект, дізнавався сайт vikka.ua.

Міські мурали є живим втіленням ідеї: мистецтво – у маси. Округла стіна Будинку архітекторів (в народі його називають «таблеткою») дає величезний простір для творчості у цьому плані. Але є і свої нюанси. По-перше, циліндрична форма стіни означає, що до зображення будуть окремі вимоги і воно має бути зрозумілим з різних ракурсів погляду. По-друге, збір коштів.

Черкаська активістка та громадська діячка Аліна Котолуп декілька років переймається ідеєю створення муралів у Черкасах. Перший такий арт-проект з її ініціативи з’явився 12 червня на фасаді однієї з черкаських шкіл і став для міста справжньою подією. Тоді частину кошторису, який було витрачено на мурал, а саме 23 тисячі гривень, черкащанка виграла на ІТ-фестивалі CherITy Fest.

mural

За словами активістки, цього разу кошти на мурал будуть збирати з містян.

«У середньому на це піде 30 тисяч гривень. Наразі триває збір конкурсних робіт. Свої ескізи вже надіслали близько 30 осіб. У 90% випадків це черкащани. Журі відбере 3-5 кращих ескізів і ми проведемо голосування, щоб визначити переможця. Обирати фіналіста будуть містяни», – пояснила черкащанка.

Вона зазначила, що такі проекти дають можливість створювати великі витвори мистецтва у просторі міста.

До того ж, доки конкурс не відбувся, не ясно, скільки фарби потрібно на мурал. Тож і з кошторисом проекту поки що визначитись неможливо.

«Але тут є і свої мінуси: мурал може сподобатися не всім; з часом фарби вигорають», – каже Аліна Котолуп.

blank

Активістка поділилася, що свого часу її вразили та надихнули мурали у Нідерландах. Вуличні картини там дуже гармонійно поєднувались з архітектурою міста і мали природній вигляд. Такого ж ефекту вона хотіла б досягти і в Черкасах. Тим більше, що у черкащанки та інших громадських активістів є певні плани на територію між Будинком архітекторів та Черкаською обласною філармонією.

«Хочемо там бачити територію для містян, покласти доріжки, встановити лавки та замінити пам’ятник. Цим проектом, як і муралом, опікуюсь спільно з громадським діячем Даниїлом Майоровим, Асоціацією недержавних громадських організацій», – зазначила Аліна Котолуп.

Перед початком створення муралу необхідно змінити якість поверхні на стіні приміщення Будинку архітекторів. Про це кажуть ініціатори проекту.

«Приблизно 10 років тому виникла потреба утеплити стіну на будівлі. Там була стара плитка, яка деінде обвалювалася, а місцями її не можна було відбити. Коштів не було, тож ми знайшли рекламодавців, за чий рахунок утеплили приміщення. Зверху стіну обнесли залізом, а на фасаді з’явилася реклама. Це тоді були вимушені заходи», – пояснив голова Національної спілки архітекторів України у Черкаській області, директор Черкаського будинку архітекторів Олександр Косенко.

Він зазначив, що сьогодні Черкаський будинок архітекторів вважається своєрідним емоційним центром Черкас, тож і має відповідно виглядати.

«Головна тема малюнку – архітектура та місто. Ми хочемо зібрати палітру думок, сколихнути фантазію професійних художників і аматорів, творчих людей, студентів. Будь-хто може подати свій проект», – розповів Олександр Косенко.

Одна з робіт, які вже подані на конкурс, належить Євгенії Хвалюн.

«Кожен з нас і є місто; місто і є ми; воно «тримається на наших ногах», люди – його душа і підтримка!» – так художниця підписала свій макет.

blank

Один із проектів майбутнього муралу Євгенії Хвалюн

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *