“Козацькими шляхами”: як діти-скаути вчаться рубати дрова, палити багаття та жити без гаджетів (відео)

Тисяча дітей-скаутів отаборилися біля села Виграєва на Черкащині. Тут вони живуть без гаджетів, вчаться рубати дрова, розводити багаття та готувати їжу, – йдеться в сюжеті 5 каналу.

Від місця розташування табору до найближчого села – кілька кілометрів, навколо – ліс, поле та річка. Скаути розгортають табір у цій місцевості майже 30 років поспіль. Поміж дерев встановлені намети на тисячу дітей шкільного віку з усієї України.

Самостійно братися за будь-яку роботу та не чекати допомоги дорослих – скаутський обов’язок. 16-річний Артем Мирошник розпалює вогнище, щоб приготувати обід.

“Це як відчути себе вільним, ми знаходимось на природі, всьому учимося зараз ми на начальному етапі приготування солянки, а саме робимо нарізку овочів”, – розповідає скаут .

У кожного в таборі – свої посади: кухарі, комірники, коменданти, чергові та нічні вартові.

“Мені здається, сучасна молодь дуже прив’язана до батьків, а тут ти все робиш сам. Наше покоління особливо прив’язане до гаджетів, а тут у тебе такої можливості немає”, – зауважує Анастасія Кислиця.

Жити без телефонів звикають швидко, адже організатори підготували півсотні локацій з тренінгами та майстер-класами. Один із улюблених – самооборона, ази якої викладають поліцейські. Хто не вміє веслувати – вчать, а досвідченим дозволяють перепливати річку.

“Для настрою – це вода, природа, з води видно все набагато краще, для здоров’я – це фізкультура, це фізичні вправи, які можна виконувати із приємністю, швидкість, вода, все як має бути в найкращих будинках Парижа”, – запевняє інструктор Роман Громінський.

Крім активного відпочинку – чимало пізнавальних вправ. Молодь отримує знання з домедичної допомоги, картографії, географії, історії, вчаться утилізувати пластик та танцювати. На одній із галявин працює психолог.

“Діти вивчають 5 основних правил безпечної поведінки, вони вчаться встановлювати свої кордони, розуміти особисті межі, розуміти ціну свого тіла”, – каже психолог Тетяна Устінова.

Відвідувати всі локації – не обов’язково, діти обирають улюблені заняття.

Збір-похід “Козацькими шляхами” організували “Національна Організація Скаутів України” та Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Мета – виховання та розвиток молоді

“Цей табір він розрахований на те, щоб діти зустрілись, поспілкувались, провели активно час, набули нових навичок, попрактикувались у закріплення вже отриманих умінь та знань і спланували свій особистісний зріст на наступний рік”, – пояснює заступник голови національної організації скаутів України.

Щодня діти беруть участь в спортивних змаганням та скаутських іграх. Найочікуваніша – нічна гра у глибокому лісі. А цього року учасників чекає несподіванка – Зомбі квест.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *