Топ-8 незвичайних місць Черкащини, які вражають

Літо поступово добігає кінця, тому черкащани, які ще не встигли піти в відпустку, починають задумуватися, де ж можна гарно відпочити. Але так, щоб і їхати недалеко, і витрачати грошей не дуже багато.

Аби допомогти вам з вирішенням цієї проблеми, “Черкаси Today” підготували для вас добірку “курортів” Черкащини, де можна круто провести час. Хоч ці місцини не мають великого попиту серед туристів, але вони є не менш привабливими  і пізнавальними, ніж популярні бази відпочинку.

 Малосмілянський гранітний кар’єр

Село Мала Смілянка розташоване за 10 км на південь від Сміли і за 8 км від вузлової залізничної станції ім. Т. Шевченка.

Є версія, що цей кар’єр – це кратер колись діючого вулкану. Кажуть, що виверження цього вулкану відбулося ще за часів мезозою, 235 мільйонів років тому. За інформацією деяких дослідників, на Смілянщині дійсно відбувалися вулканічні процеси і тривали протягом 100-50 мільйонів років. Проби із свердловин виявили вулканічну породу, в якій виявили значний вміст сірки та фосфору.

За більш прозаїчною версією, розробка Малосмілянського кар’єру почалась у 1954 році.   Через те, що каменю, який там видобували, було небагато, за деякий час видобувні роботи в тому місці припинили, а сам кар’єр – затопили.

blank

Поступово береги водойми заросли, а сама вона перетворилася на красиве смарагдове озеро.  Воно має пристойну глибину – кажуть, до 80 метрів, – і дивовижно чисту воду.

Яким би не було походження цього витвору природи – воно варте того, щоб його побачити.

blank

blank

Садиба Даховських

Палац знаходиться в с.Леськове, Монастирищенський район. Він  збудований у 50-х роках ХІХ ст. на зразок замку, Казимиром Даховським на місці давньої резиденції його діда також Казимира Даховського. Легенди приписують леськовським панам заздрість до майже сусідньої Софіївки: мовляв, хотілося Потоцьким носа втерти. Те, що в результаті в Даховських вийшло, було визнано найцікавішою польською резиденцією в усій Центральній Україні.

21

Картинки по запросу садиба даховських

Підвісний міст у Березняках

У тому ж Смілянському районі в селі Березняки є підвісний міст через річку Тясмин. Місцеві й досі ним користуються, однак через свою аварійність він чимось нагадує міст із “Індіана Джонс” і не кожен насмілиться по ньому пройтись.

blank

Будували його відразу після Другої світової війни. Капітального ремонту конструкція ніколи не бачила, тому нині вона не у найкрашому стані. Однак це не заважає окремим сміливцям не лише ходити по ньому, а й робити там карколомні фото.

blank

Палац князів Лопухіних-Демидових

Палацовий ансамбль у Корсуні започаткований князем С. Понятовським як літня заміська резиденція у 1782 році. Ансамбль возвеличується на трьох гранітних островах р. Рось. Головний палац розташований на острові, який нині носить ім’я Михайла Коцюбинського. У середині 19 століття палацовий ансамбль був одним із найрозкішніших у Європі.

4

Буцький каньйон

У селі Буки є одне воістину райське містечко, яке українці вже давно прозвали «маленькою Швейцарією». А все завдяки Буцькому каньйону, високі скелясті береги якого охороняють спокій річки Гірський Тікич. Цей пейзаж на диво нагадує норвезький фіорд!

Зовсім поряд з каньйоном розташувався галасливий водоспад, а якщо пройти ще трохи далі, можна побачити руїни старовинного млина, побудованого ще в ХІХ столітті.

5

Білий лотос

Туристичною родзинкою Черкас по праву можна назвати буддійський храм “Білий лотос”, який височіє на Дніпрових пагорбах. Ця будівля – єдиний буддійський храм у Європі. Тут вивчають древню філософію та опановують бойові мистецтва. Ідея започаткувати храм з’явилася у голови буддійської громади Черкащини Володимира Скубаєва після шестирічного паломництва до Лаосу.

– У храмі, який близько 20 років тому збудував наш Учитель Володимир Скубаєв, є чимало унікальних речей, – говорить наставниця школи “Ша-фут-фань” Оксана Пархоменко. – Під час спорудження учні випадково натрапили на древню статуетку воїна в шоломі, зроблену із неземних металів. Як кажуть знавці буддійської культури, саме з наших країн нібито починався рід батьків останнього Будди.

Картинки по запросу білий лотос черкаси

Мисливський палац графа Шувалова

Це садиба, замок, збудований у стилі французького Ренесансу голландським архітектором в 1893 – 1903 роках.

На думку Михайла Відейка, кандидата історичних наук, парк та замок з’явились ще наприкінці XVIII століття, одночасно із «Софіївкою». Тут теж була скеля кохання, каскад ставків та обов’язковий підземний хід. За версією вченого, Шувалов на початку XX століття лише перебудував існуючий мисливський замок.

18

Тясмінський  каньйон

Тясминський каньйон в Черкаській області є ландшафтним заказником місцевого значення. Скелі висотою 12–15 метрів у поєднанні з рідкісними рослинами і річкою Тясмин утворюють мальовничі пейзажі. Вік скелястих порід каньйону налічує понад два мільярди років. Час його зародження збігається з епохою зникнення льодовиків.

Картинки по запросу тясминський каньйон

Автор: Валерія Семчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *