99% ВПО не отримають виплат. Звернення до ВПО: Консультуйтесь із фахівцями

Раніше ми вже звертали увагу читачів на те, що враховуючи актуальність теми ВПО та подій на Сході країни в цілому,  можуть мати місце різного роду маніпуляції та спекуляції цими темами.

Так, наприклад, тема проблем соціального забезпечення ВПО, із врахуванням набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат ВПО» ( http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/365-2016-п ).

Останнім часом все частіше зустрічаються інформативні статті з різноманітних джерел, зміст яких, на жаль, чи, скоріше, на щастя, не відповідають дійсності.

Проте, не зважаючи на неправдивість такої інформації, її існування викликає чимало  проблем не лише для ВПО, а й для  державних установ.

Таким чином, хотілося б розвіяти останній із «міфів».

«Общественники уверены, что 20 июля из-за отсутствия механизма реализаци и постановления КМУ около 1 миллиона 700 тысяч переселенце востанутся без пособий…»

У такому  випадку, поспілкувавшись зі спеціалістами відповідних державних установ області та проаналізувавши чинне законодавство, можна зробити висновок, що подібне твердження не відповідає дійсності з наступних підстав. Згідно з положеннями зазначеної вище Постанови, а саме п. 12 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування:

12. Соціальні виплати припиняються у разі:

1) наявності підстав, передбачених законодавством щодо умов призначення відповідного виду соціальної виплати;

2) встановлення факту відсутності внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання/перебування згідно з актом обстеження матеріально-побутових умов сім’ї;

3) отримання рекомендацій Мінфіну щодо фактів, виявлених під час здійснення верифікації соціальних виплат;

4) скасування довідки ВПО з підстав, визначених статтею 12 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”;

5) отримання інформації від Держприкордонслужби, МВС, СБУ, Мінфіну, Національної поліції, ДМС, Держфінінспекції, Держаудитслужби та інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Підставою ж для скасування дії довідки про взяття на облік ВПО згідно з положеннями ст. 12 ЗУ «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 № 1706-VII, є:

1) заява ВПО про відмову від довідки;

2)особа скоїла злочин: дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; посягання на територіальну цілісність і недоторканність України; терористичний акт; втягнення у вчинення терористичного акту; публічні заклики до вчинення терористичного акту; створення терористичної групи чи терористичної організації; сприяння вчиненню терористичного акту; фінансування тероризму; здійснення геноциду, злочину проти людяності або військового злочину;

3) повернулася до покинутого місця постійного проживання;

4) виїхала на постійне місце проживання за кордон;

5) подала завідомо недостовірні відомості.

Зазначений вище перелік є вичерпним. А отже, не проведення перевірки фактичного місця проживання/перебування ВПО не може бути підставою для припинення виплат чи настання будь-яких інших наслідків. Тому, якщо ви не вбачаєте жодної з перелічених вище обстави стосовно себе чи своїх близьких – підстав для занепокоєння немає. Усі інші випадки мають розглядатись індивідуально.

Додаткову консультацію можна отримати у представника ГО «Вінницька правозахисна група» в м. Черкаси Обрізків Катерини Володимирівни (097 143 26 39)

(в рамках проекту  Датської ради у справах біженців «Соціально-правовий захист, життєзабезпечення та екстрена підтримка постраждалих від конфлікту груп населення південного сходу України»)

Фото galfinance.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *