А ви знали?

П’ять загадок природи, які не може пояснити навіть наука

Занадто велика кількість фітопланктонуfullsize

Фітопланктон – це такі мікроорганізми, які плавають в світовому океані. Їх основна таємниця полягає в тому, що їх на Землі дуже багато. Основна теорія еволюції унеможливлює виживання такої великої кількості різних мікроорганізмів. Через це тріщить по швах основна теорія еволюції.

Залежність від киснюfullsize (1)

До недавнього часу вчені вважали, що це багатоклітинні організми на Землі так чи так залежать від вмісту в атмосфері кисню. Тим не менше, кілька років тому в Середземному морі були знайдені тварини (важливе уточнення: не одноклітинні, а саме тварини), які можуть обходитися без кисню. Притому це був не поодинокий випадок, який можна списати на спонтанну мутацію, а відразу три різні види безхребетних Люцифера. Вчені до цих пір не мають ні найменшого поняття як вони еволюціонували.

Поява видів з нізвідкиfullsize (2)

Над цією загадкою вчені б’ються вже багато років. Справа в тому, що багато видів тварин і рослин на нашій планеті просто з’явилися. У них не було предків з яких вони могли еволюціонувати, вони просто з’явилися. Так було, наприклад, із земноводними: точно невідомий той етап, на якому риби дали життя земноводним. Найперші сухопутні тварини з’являються вже з добре розвиненими кінцівками, плечових і тазовим поясом, ребрами і чітко вираженою головою. Причому відразу дюжина різних видів. Те ж саме і з ссавцями. Найбільш ранні ссавці були дрібними тваринами, які вели потайний спосіб життя ще в епоху динозаврів – 100 або більше млн років тому. Потім, після передбачуваного катаклізму близько 65 млн років тому, який привів до вимирання динозаврів, в викопної історії в один і той же час – близько 55 млн років тому – з’являються відразу кілька різних груп ссавців.

Дивовижна збалансованість Всесвітуfullsize (3)

І тут мова йде не тільки про Землю, де ми спостерігаємо неймовірну узгодженість різних параметрів і факторів, які і зробили можливим розумне життя. Мова про весь Всесвіт, який теж залишається просто ідеально збалансованим в усіх відношеннях. Взяти до прикладу Сонце. Якби ядерні сили атомів були менше лише на кілька відсотків, не було б пального для сонячної енергії, а значить, і життя на Землі. А будь ядерні сили трохи більше, Сонце б вибухнуло. За найтоншому розрахунку величина ядерних сил знаходиться саме в тому вузькому діапазоні, де ні та, ні та катастрофа не може відбутися. Зміна відстані від Сонця до Землі всього лише на 2% зробило б життя на нашій планеті неможливим. І це лише основні параметри тієї «найтоншої настройки». Чому все у Всесвіті так ідеально злагоджено – загадка.

Кембрійський вибухfullsize (4)

Першим цю дивину виявив Родерік Мурчисон. Вивчаючи скам’янілості стародавніх епох, виявлені у відповідних відкладеннях, він виявив, що шари цих відкладень розділені різкою межею. Нижче цієї межі вони вкрай бідні біологічними останками і демонструють повсюдне поширення одних лише найпростіших одноклітинних організмів – бактерій і водоростей, а потім, починаючи з кембрійської епохи, близько 550 мільйонів років тому, раптово обзаводяться небаченим багатством нових біологічних форм. Сучасна наука розвіяла частину цієї таємниці, встановивши, що багато хто з груп тварин, які знаходять в кембрійських товщах, жили і в криптозое. Просто в більшості своїй це були м’якотілі істоти, які не мають твердого панцира або скелета. Але загадка Кембрійського вибуху все одно залишилася, просто тепер розмова йде не про те, що складні форми життя з’явилися з нізвідки, а про те, чому дуже багато хто з них раптом обзавелися мінеральним скелетом.

За інформацією interesnosti.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *