А ви знали?

Стандартний обсяг винної пляшки – 0, 75 л. Чому так?

Пише на своїй сторінці в Facebook Aleksandra Buyvol.

Фахівці довгий час намагаються отримати відповідь на питання, як і чому з’явилася традиція виготовляти винну пляшку саме такого об’єму. Наприклад, деякі вважають, що це просто стандартна «доза»: 750 мл вина в пляшці – це шість келихів по 125 мл або по три келихи на двох осіб (а саме стільки, що не більше, вважається нормою для здорової людини).

Якщо звернутися до історії, то потрібно згадати в першу чергу те, що до XVII століття всі види вин зберігалися в дерев’яних бочках: скло дорого обходилося виробникам і вважалося дуже ненадійним через свою крихкість. Тільки в середині XVII століття, коли один англійський скляр став використовувати вугільні печі замість дерев’яних, почалося виробництво міцних пляшок з зміцнює їх увігнутістю в дні. Стандартного обсягу для судин не було – кожна з пляшок видуває окремо, і їх обсяг дорівнював обсягу повітря в легенях склодува, що і становить близько 700 мл.

Є також підстави вважати, що такий обсяг пляшки вийшов з-за того, що в той час вино перевозилося в бочках, кожна з яких містила 190 л, що відповідало 25 дюжинам пляшок (300 штук) приблизно по 700 мл кожна.

До теперішнього часу стандартну ємність винної пляшки в 750 мл сприймають як даність у всіх країнах світу. Але навіть тоді, коли вино випускається не в скляній тарі, а, наприклад, в картонних тетрапаках або бегінбоксах, ємність такої тари як правило кратна 750 мл – 1,5 л, 3 л і т.д.

Фото Aleksandra Buyvol

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *