«Амфітеатр» для молоді або освітній курс по-черкаськи

«Молодь – це майбутнє нашої країни», – все частіше доводиться чути українцям. Проте, для того, щоб наше майбутнє було достойним – потрібно займатися освітою творців держави з юного віку. Саме з цією метою відбувся місячний освітній курс проекту «Амфітеатр» в Черкасах. 

«Той, хто не рухається вперед – лишається позаду», – таким був і лишається девіз черкаського «Національного Альянсу». Тож аби не стояти на місці, вже 6 квітня молодь зібралася в приміщенні Молодіжного ресурсного центру на перше заняття курсу.

Професор та доктор історичних наук Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Морозов Анатолій Георгійович розповів молодим людям про історичне походження назви Холодний Яр і про те, що «за легендою, в часи монголо-татарської навали в лісових хащах над річкою Сріблянкою заховалася Меланка Холодна з дітьми. З часом до неї приєдналися інші втікачі і виникло поселення з назвою Холодне і відтоді й ліси навколо нього назвали Холодноярськими». Також, лектор ознайомив слухачів з інформацією про місце розташування Холодного Яру, про Гайдамаччину та пам’ятні місця, а саме про Мотронинський монастир, заснований в лісовому урочищі на місці скіфського Мотронинського городища.8x7HEKmek3I

7 квітня відбулося друге заняття освітнього проекту «Амфітеатр» на тему «Критичне мислення, як основа особистості». У заході взяли участь більше 20 осіб, а проводив цю лекцію активний громадський діяч, студент-психолог Педько Павло. Він розповів, що « критичне мислення – це наукове мислення, суть якого полягає в ухваленні ретельно обміркованих та незалежних рішень. Головним чином йому притаманні такі властивості, як самовдосконалення та ставлення під сумнів поданої тобі інформації». В цьому змогли переконатися всі присутні, дискутуючи на занятті. Різні думки різних людей спонукали не просто слухати, а й формувати свою думку, за допомогою, звісно, критичного мислення. Крім цього, Павло зазначив, що «основне призначення критичного мислення полягає в розв’язанні проблем».

13 квітня, у середу, відбулася лекція на тему: «Шістдесятники та дисиденти в боротьбі за незалежність», якою керував депутат Черкаської міської ради Ярослав Нищик. А наступного дня учасники проекту дізнавалися про міфи та цікаві історії Черкащини.lr9CQCkpQ-0

Те, хто кого створює, інформація нас, чи ми інформацію, більше 15 учасників обговорювали з доктором філологічних наук, професором, заслуженим працівником освіти України Жаботинською Світланою Анатоліївною. Вона розповіла про те, наскільки сучасна пропаганда ЗМІ, інтернету та інших джерел інформації, намагається керувати суспільством, впливати на нього, щоб змінити свідомість людей. Крім того, молодь мала змогу ознайомитися з книгою «Майдан» і «Антимайдан», яку Світлана Анатоліївна нещодавно опублікувала. Проаналізували, також, і те, якими мовними засобами впливу користувалися обидві сторони.

27 квітня, у среду, відбулася передостання зустріч молодих людей, які прагнуть бути більш освіченими. На тему «Націоналізм, як світогляд. Український націоналізм» вони говорили з учасником російсько-української війни на Сході Євгенієм. Розбиралися у суті поняття «націоналізм» і дійшли висновку, що основні положення ідеології полягають в дії, а не в роздумах, спогляданні і роботі на публіку. Обговорили, також, різницю між націоналізмом і патріотизмом, поговорили про тимчасові настрої і шлях, що обирається на все життя. Було зазначено, що справжнім «ворогом» націоналізму є не інші ідеології, а вдаваний патріотизм, який прикривається «святими темами».UAHRuMvzCaY

Останнє заняття відбулося у четвер, 28 квітня на тему «Жінки, які зробили революцію». Лектор Драч Оксана Олександрівна, завідувач кафедри історії України, доктор історичних наук та професор розповіла багато цікавого і дала відповіді на запитання усіх учасників курсу.

Отож, сподіваємося, що освітній курс від «НА» вплинув на черкаську молодь якнайкраще. Адже, звісно, усі лишилися задоволені, проведеним разом часом і новими знайомствми, та, чи запам’ятали учасники хоча б третину сказаного, покаже час. А черкащани вже в очікуванні нових цікавих проектів від «Національного Альянсу» та Молодіжного ресурсного центру.

Автор Надія Нестеренко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *