Автор дивних портретів на стінах Черкас розповів про їх значення

У Черкасах живе два типи людей: одні щодня ходять на роботу, гуляють містом, закохуються, сваряться і живуть своїм життям, інші ж – спостерігають за ними зі стін будівель. Ви, напевно, помічали цю “армію” портретів у різних районах Черкас: на будинках, парканах, стовпах? in.ck.ua вдалося знайти їхнього “батька”.

Він не любить визначення “дизайнер” і називає себе вуличним художником, графіті-райтером. Має художню освіту і вже давно визначився, чим хоче займатися в житті. Брав участь у чотирьох спільних і мав персональну виставку на заході України. Все розпочалося у 2012 році з простих портретів друзів. Хлопець малював їхні обличчя, не відриваючи руки від паперу. Виходили кумедні каракулі, згодом почав зображувати їх на стінах.

Фото 3 - Запитання дня: що означають дивакуваті портрети на стінах черкаських будівель?

Автор перестав рахувати свої роботи вже на шістдесятому обличчі. У Черкасах “армія” портретів сягає сотні малюнків, хоча багатьох вже зафарбували. Такі ж обличчя на стінах можна знайти у Києві, Вінниці, Рівному, Львові, Луцьку та інших містах України. В середньому на створення одного портрету хлопець витрачає 25-40 секунд. З однієї банки фарби можна намалювати близько 10-15 робіт. Автор упевнений, що звичайне графіті не всі розуміють, а дивакуваті обличчя привертають увагу перехожих. 

Художник робить “культурне” графіті: зазвичай малює на стінах будинків, палетах, під’їздах та інших комунальних поверхнях, ніколи не малює на чистих пофарбованих стінах. Часто працює за правилом “розбитого вікна”: якщо стіна засмічена рекламними оголошеннями, різними написами, то один портрет гіршою її вже не зробить.

Фото 5 - Запитання дня: що означають дивакуваті портрети на стінах черкаських будівель?

Більшість відгуків, які графіті-художник чув про свої роботи, були позитивними. Але він упевнений, що багатьом ця творчість не подобається. На жаль, в Черкасах стріт-арт розвивається не так активно, як в інших українських містах. Митець переконаний – щоб розвивати настінну творчість  у нашому місті, люди повинні зрозуміти, що мистецтво не завжди таке, яким вони його собі уявляють.

Фото in.ck.ua

1 коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *