Бібліотека ЧНУ поповнилась раритетними виданнями

Фонд рідкісної книги наукової бібліотеки ім. Михайла Максимовича Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького днями отримав доволі унікальне поповнення, повідомив на сайті ЧНУ директор бібліотеки Григорій Голиш.

У дарунок рідній книгозбірні бібліотекар Людмила Шарій передала кілька раритетних видань минулого та позаминулого століття. Серед них — «Грамматика русского языка» за авторством вченого енциклопедиста М. В. Ломоносова, що видана в Санкт-Петербурзі 1855 р. з нагоди 100-річчя першого випуску цієї навчальної книги, та знаменита «Виргілиева Энеида на украинский язык перелыцевана» І. П. Котляревського, що побачила світ у Москві вже як 10-те видання в 1890 р. До справді екзотичних видань можна віднести й лібретто опери-водевілю князя О. О. Шаховського «Козакъ-стихотворецъ» (СПб, 1822). А в географічно-етнографічному нарисі Ф. С. Красильнікова «Украина и украинцы» (М., 1918) міститься спроба на популярному рівні подати загальні відомості про територію, історичне минуле та звичаї українського народу.

“Дирекція наукової бібліотеки щиросердно вдячна Людмилі Миколаївні за щедрі дарунки. Сподіваємося, що ці книжкові раритети знайдуть свого зацікавленого читача серед студентів та співробітників нашої alma mater”, – наголосив Григорій Голиш.

Фото http://www.cdu.edu.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *