Білоруська письменниця, яка отримала Нобелівську премію, має українське коріння (ВІДЕО)

У Європі, де Світлана Алексієвич жила протягом 12 років, її книги виходять величезними тиражами. “У війни не жіноче обличчя” вийшла накладом у два мільйони, “Чорнобильська молитва” — у чотири. Народилася нобелівська лауреатка в Івано-Франківську. Мама — українка, тато — білорус. Серед дитячих спогадів: слова бабусі “Ти повинна любити Україну”, томик Шевченка і розповіді про Голодомор, йдеться у сюжеті 24 каналу.

На окупованих територіях Західної України радянських військових не надто любили. Письменниця на все життя запам’ятала, як монахиня щодня давала їй півлітри козиного молока. Тож тепер, чуючи закиди про бандерівців, упевнено відповідає, що знає, які вони.

Після того, як батька демобілізували, він забрав родину до Білорусі. Там для Алексієвич був університет, журналістика. Пишучи про Чорнобильську аварію, ветеранів війни, Афганістан і Чечню, розуміла, що журналістиці потрібні тільки факти.

Вона ж хотіла передати всі емоції, точки зору, травми і внутрішні конфлікти. Звідси такий незвичний жанр — збирає інформацію як журналіст, а потім викладає їх у книзі. Тут вона і автор, і свідок, і головний герой.

Фото, відео 24 канал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *