Близько 70 черкасців знайшли роботу у рибальстві

27 червня у всьому світі відзначають день рибальства. Історія свята сягає корінням у 1985 рік, коли за рішенням Міжнародної конференції з регулювання і розвитку рибальства, що відбулася в 1984 р. в Римі, офіційно з’явився міжнародний день рибальства. Про це інформує “Дзвін“.

Рибальство – серйозний і важкий труд. Він значно відрізняється від риболовлі – виду відпочинку на березі з вудкою або в човні, заради розваги.

На сьогодні рибальство є досить великою галуззю промисловості, що включає не лише лов риби з метою її споживання, але також і для виробництва риб’ячого жиру.

На сьогодні вилов риби є прибутковим і цікавим заняттям, як для рибалок-одинаків, так і для риболовецьких суден, оснащених сучасним обладнанням, що мають великий штат співробітників.

Професія рибалки дає також можливість для організації підприємницької діяльності та самозайнятості. Служба зайнятості допомагає у відкритті власної справи. Але безробітних спочатку навчають основам підприємництва та бізнес-планування. Здійснюється професійна підготовка та перепідготовка за відповідними професіями, спеціальностями, які дають можливість займатися підприємництвом. Навчання здійснюється, як у регіональних центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (Рівненський центр професійно-технічної освіти), так і на базі місцевих навчальних закладів професійно-технічного спрямування (ДНЗ «Канівське вище професійне училище», ТОВ НЗ «Черкаський навчально-курсовий комбінат», Державний професійно-технічний навчальний заклад «Черкаський навчальний центр  Мінагропром України»).

З початку 2020 року роботодавці Черкащини надали 72 вакансії рибалки прибережного лову, із них  за сприяння обласної служби зайнятості укомплектовано 66 вакансій.

У переважній більшості вакансії рибалки надходили від державного підприємства «Іркліївський риборозплідник», ТОВ «Рибколгосп», «Ера», «Риболовний альянс» та інших.

Що стосується громадян, які шукали роботу за цією професією, то таких у поточному році було 275 осіб. На сьогоднішній день на обліку служби зайнятості перебуває 31 безробітний.

Рівень заробітної плати серед заявлених вакансій в середньому становив близько 6-7 тис. грн.

Служба зайнятості приєднується до привітань з нагоди свята всіх рибалок – любителів і професіоналів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *