Будинок-інтернат на Золотоніщині стає прикладом для наслідування

У Міжнародний день інвалідів заступник голови – керівник апарату ОДА Віталій Коваль відвідав Гельмязівський будинок-інтернат, що на Золотоніщині. Нині цей соціальний заклад може бути прикладом для наслідування, зокрема у напрямку вмілої господарської діяльності, що сприяє забезпеченню належних умов проживання підопічних.

Про це інформують у прес-службі Черкаської ОДА.

Наразі тут мешкає 140 інвалідів І та ІІ групи психоневрологічного профілю. Серед них і 6 переселенців з Макіївського інтернату Донецької області. Усіма ними опікується колектив закладу на чолі з директором Світланою Омелян. Усі підопічні забезпечені цілодобовим медичним обслуговуванням, фізичною та психологічною підтримкою, отримують комплекс реабілітаційних послуг, належне повноцінне 4-разове харчування, забезпечені відповідно до норм одягом, взуттям, постільною білизною, медикаментами. Для них проводиться культурно-масова робота, фізкультурно-спортивні заняття, працюють гуртки: «Умілі руки», шахово-шашковий гурток, гурток в’язання та літературного читання.на-головну-інтернат

А вчора вони спільно з колективом та гостями зібралися в інтернаті з нагоди Дня людей з вадами.

– Щоразу, відвідуючи заклад, помічаю зміни на краще, – звернувся до присутніх Віталій Коваль. – Вочевидь, це завдяки тому, що маєте, хоч і молоду, але завзяту керівницю. Тут є можливість відчути себе затишно, як удома, а тому цей заклад для вас став справжньою домівкою.

Віталій Володимирович побажав підопічним та колективу міцного здоров’я і наснаги, запевнивши, що обласна влада й надалі допомагатиме інтернату. Також він вручив, у якості подарунку, телевізор та солодощі для мешканців закладу.

Із вітальним словом звернувся до присутніх і народний депутат України Владислав Голуб: «Міжнародний день інвалідів вкотре нам нагадує про те, що такі люди, хоч і мають вади, однак повинні бути рівними з усіма, адже всі ми – українці, єдина нація». Владислав Володимирович також вручив подарунок колективу й підопічним інтернату.

Заклад вітали також директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Руслан Чикало, голова Золотоніської райдержадміністрації Олександр Лісовий, місцеві підприємці, які постійно надають допомогу інтернату.

Натомість директор закладу Світлана Омелян сказала: «Спільно з колективом ми намагаємося створити всі умови, наближені до домашніх, аби  мешканці не почували себе обділеними. Цьогоріч ми провели ремонтні роботи у деяких приміщеннях, наступного, з метою покращення системи реабілітації, плануємо створити спортивну залу, реабілітаційну кімнату, відновити лікувально-виробничу майстерню, побудувати капличку».

Світлана Миколаївна подякувала всім підприємцям, які допомагають і продуктами, і технікою. Адже наразі, завдяки власному підсобному господарству, підопічні інтернату повністю забезпечені сільськогосподарською продукцією: молоком, м’ясом, картоплею та всіма необхідними овочами й фруктами. Певна робота проводиться по наповненню бюджету за рахунок власного виробництва. Зокрема, працівниками будинку було вирощено і перероблено у вигляді консервації овочевої продукції, фруктів та соків більше 6 тис. банок та 39 бочок солінь. Зауважимо, що в постійному користуванні за господарством закріплено понад 152 га сільськогосподарських угідь, на підсобному господарстві утримується 85 голів ВРХ, із них 20 корів та 120 свиней.

А ще тут виготовляють власні хлібобулочні вироби, що дає можливість економити державні кошти. Цьому всьому сприяють: ПСП «Плешкані», Гладківщинське хлібоприймальне підприємство, агрофірма «МАЯК» та інші.

Принагідно Світлана Омелян провела гостей по території закладу, що упорядкована ландшафтним дизайном, альтанками, де утримується міні зоопарк із декоративними птахами.

Важливо, що будинок-інтернат забезпечений власною котельнею, опаленням, водопостачанням з власної артскважини та каналізацією. Протягом двох років в інтернаті проведено ремонтні роботи в жилих корпусах, приміщенні денного перебування, медпункту, туалетних кімнатах згідно зі стандартами. У спальному корпусі встановлено кондиціонери та три електроводонагрівачі. Проведено ремонт актового залу.

Завдяки підтримці керівництва облдержадміністрації та Департаменту соціального захисту населення проведено значну роботу з дотримання та виконання заходів, спрямованих на економію тепло- та енергоносіїв, а саме: проведено заміну 120 вікон у жилих корпусах, медпункті та в приміщенні денного перебування підопічних. Також здійснено утеплення фасадів термопанелями загальною площею 680 м2., що дало можливість зекономити майже 20% постачання енергоресурсів та забезпечити дотримання температурного режиму в спальних корпусах. Власними силами проведено реконструкцію приміщення медпункту, проведено заміну даху електромайстерні та складського приміщення тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *