Черкаські школярі позмагалися на Учнівському дебатному турнірі

Учнівський дебатний турнір відбувся в автосалоні компанії «Ньютон трейд» 14 травня з 11:00 до 17:00.

Організатором виступила ВГО «Інститут «Республіка» спільно з Черкаським дебатним клубом та Департаментом освіти ЧМР. Організаційним та головним фінансовим партнером турніру стала компанія «Ньютон-трейд», черкаський інтернет-провайдер «McLaut» подарував кожному учаснику пам’ятну чашку з логотипом турніру, а компанія «Бойлер-центр» пригостила всіх теплими кава-паузами.

blank

— Дебати проводяться з метою покращення комунікаційних навичок учнівської молоді, зокрема, навичок розвивати уміння володіти собою, висловлювати власну думку, уміти напрацьовувати доказову базу своєї точки зору та відстоювати її, – зазначила Марина Бакланова, заступниця директора Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.

blankМотиваційне слово для учнів сказав Юрій Котолуп, успішний черкаський бізнесмен, власник компанії «Ньютон-трейд». Компанія прийняла в приміщеннях автосалону учнівський дебатний турнір креативного формату, а також профінансувала кубки і смачну піццу для учасників й павер-банки для переможців.

blank

blank

Між собою змагалися 16 команд. Безпосередньо дебатували 33 учні, також на захід  завітали близько 50 осіб у групах підтримки. У дебатах взяли участь такі школи: перша міська гімназія та гімназія №9, спеціалізовані школи №3, №17 та №28, загальноосвітні школи №2, №5 та №10.

blank

Школярі дебатували на теми податкових пільг, реформи місцевого самоврядування та запровадження політичної освіти в школах. Цікавою темою для гри стала й тема отримання грошової компансації за відмову брати участь у виборах.

Перемогу в боротьбі здобула команда “Максимум” Черкаської спеціалізованої школи № 17, у складі якої були учениця 8-А класу Дана Калиновська та учениця 8-М класу Альона Паніна. Кращим спікером турніру визнаний учень 9-А класу Богдан Бунякін.

blank

Переможці поїдуть на Національний дебатний турнір для школярів, який буде організовано 21-22 травня ВГО «Інститут «Республіка» у Кам’янці-Подільському. Учасникам будуть покриті всі витрати за рахунок громадської організації. Окрім дебатних змагань, вони матимуть змогу оглянути легендарне місто й фортецю, де для них буде організовано дійство.

blank

blank

blank

— Дебатний турнір – це курси ораторського мистецтва в ігровій формі. Лі Якоку у своїй книзі «Кар’єра менеджера» розповів, як відразу відправив підлеглих на курси ораторського мистецтва, коли компанія переживала нелегкі часи. Він казав, що поки працівники не навчаться висловлювати свої думки, керівник не зможе зрозуміти, в чому проблема. Я думаю, що учням знадобляться в повсякденному житті навички правильно висловлювати свою думку і змагатися між собою, які вони здобули на турнірі, – зазначає організаторка турніру, координаторка ГВО «Інститут «Республіка» Марина Гур’янова.

blank

blank

blank

blank

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *