Черкаські учні долучилися до благодійної акції «Вишиванка дітям АТО»

У культурі будь-якого народу є речі та символи, які відображають національні традиції. В Україні – це вишиванка. Вишивану сорочку українці одягали з давніх-давен, адже свято вірили, що вона захищає від усього злого та є оберегом. Вишиванка — національна святиня українського народу. Вона символізує зв’язок поколінь, пробуджує високі патріотичні почуття в серці кожного українця. Вишиту сорочку передають з роду в рід, бережуть як безцінну реліквію.

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.b2ap3_large_img_20190508_080208

КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» також взяв участь в благодійній акції «Вишиванка дітям АТО», ініційованій громадською організацією «Волонтерська Сотня Доброволя», метою якої є сприяння консолідації суспільства та покращення взаєморозуміння жителів різних регіонів України.

Учні шкіл області підключилися до акції й принесли свої (з яких виросли) й купили нові вишиванки для дітей Донеччини та Луганщини, які хочуть, але не мають можливості одягнути вишиту сорочку у День Вишиванки.

Волонтерам у Авдіївці Донецької області було відіслано 68 вишиванок, які з любов’ю зібрали й передали батьки, учні, педагоги закладів загальної середньої освіти області сім’ям, які проживають на прифронтовій території. Активну участь в акції взяли школярі м. Жашкова (42 вишиванки), Тальнівського району (12 нових вишиванок) та Черкаського, Жашківського, Чорнобаївського, Шполянського районів і Ротмистрівської ОТГ.

Дякуємо всім, хто приєднався до благодійної справи. Бажаємо, щоб українська вишиванка щодня охороняла кожного, щоб благословляла на щасливе життя, на служіння Україні й об’єднувала українців по всьому світу.

За інформацією Управління освіти і науки облдержадміністрації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *