Черкаським напівфабрикатам 45 років

У січні 1972 року Черкаси збагатіли власним об’єднанням ресторанів. Туди увійшли як заклади цього класу громадського харчування (Черкаси, Дорожний, Зустріч, Колос, Чайка, Турист, Славутич, Пролісок), так і широка мережа кафе і літніх павільонів.

Про це повідомляє “ДЗВІН“.

“Це дозволить скоротити штат працівників, буде одна централізована бухгалтерія, єдиний склад. Колишня фабрика-кухня тепер перетворена на заготівельну, вона готуватиме напівфабрикати для робітничих і студентських їдалень міста”, – пояснюється мета новації. Оцей “фабрикат” – ні що інше, як згадка про фабрики-кухні, перша з яких була відкрита ще в 1925 році в Іваново-Вознесенську і на якій щодоби для армії робітничого класу готували 17 тисяч порцій. Технології попередньої обробки, ожолодження і приготування згодом вдосконалилися і “п/ф”, залишивши їдальні, стали асортиментом продмагів, які практично скрізь в країні називалися однаково: “Кулінарія”. На думку державних мужів, ці магазини мали суттєво полегшити життя жінок вдома, а відтак зберегти їхні сили для роботи на благо країни.

Кожного ранку Черкаський м’ясокомбінат відправляв до таких магазинів 8 – 9 тонн пельменів, фрикаделей, котлет, рагу, супових наборів і навіть шашлику: на вигляд – не завжди апетитних, адже щоб фарбувати м’ясо – таке тоді в голову не могло прийти. Але була у тих продуктів незаперечна перевага перед теперішніми “аналогами”: у їх основі була таки м’ясна сировина. Ще у черкаських “Кулінаріях” (головною серед домогосподарок неофіційно вважалася та, що знаходилася на Карла Маркса навпроти Центрального універмагу) з’явився фасований у пачки по 250 грамів високоякісний свинячий жир: результат запуску на підприємстві нової лінії. Невдовзі саме він був відзначений Державним Знаком якості і став одним з брендів Черкаського м’ясокомбінату. При тому, що цю нехитру продукцію виробляли десятки м’ясо- і жиркомбінатів УРСР та сотні Союзу, саме наші льохи підвищували калорійність страв ленінградців і москвичів, оскільки три чверті обсягів товару вивозилися саме у ці міста.” – написав черкащанам історик.

Фото http://dzvin.news/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *