археологічні розкопки на Чигиринщині

Черкащан запрошують на Чигиринщину відчути себе “Індіаною Джонсом”

Узяти посильну участь у археологічних розкопках на Чигиринщині черкащан запрошує директор Черкаського міського музею Середньої Наддніпрянщини Михайло Сиволап.

“Нині, на 5-му місяці існування музею, створюється постійнодіюча експедиція археологічного музею, котра вестиме щороку археологічні розкопки і розвідки на території області і міста Черкас. Цього літа будуть проводитися рятувальні розкопки скіфського поселення (V-ІІІ ст. до н. е.) поблизу с.Новоселиця Чигиринського району”, –розповідає Сиволап.

Табір експедиції розташовуватиметься на традиційному місці, де й під час розкопок 1995-2012 років, на березі р. Тясмин, за 500м від об’єкта розкопок.

Археологи виїжджають на місце 25 липня 2016 р., роботи на пам’ятці починаються 26 липня і триватимуть 10-14 днів.

Сиволап інформує: водопостачання, доставка палива та харчування всіх учасників експедиції здійснюються за принципом складчини. Учасники беруть із собою продукти чи кошти на них та деякі інші потреби з розрахунку на час свого перебування на розкопках, здають це все до “загального казана”, звідки і харчуються. Триразове приготування їжі організовується самими учасниками експедиції на польовій дров’яній печі шляхом чергування на кухні.

Інструментами для розкопок учасники будуть забезпечені. Новачки отримають інструкції та працюватимуть під наглядом фахівців. Є можливість надання карематів і спальних мішків певній кількості людей, у кого вони відсутні. На жаль, з наметами ситуація в експедиції напружена, тому вітається приїзд із власними наметами, хоча для кількох чоловік місце для проживання можна буде знайти. Вітається також будь-яка добровільна матеріальна допомога експедиції.

Людям із сердечними хворобами, високим тиском, неможливістю перебування на сонці та іншими серйозними проблемами із здоров’ям не рекомендується брати участь в розкопках.
Добровільним учасникам розкопок керівництво музею рекомендує обов’язково прихопити із собою наступні особисті речі:
Аптечка індивідуальна (індивідуальні ліки + бинт, вата, зеленка, анальгін, пантенол-спрей, парацетамол, вугілля активоване, зубні засоби, марганець, йод).
Килимок-каремат
Кухоль металевий
Миска металева
Ложка
Ліхтарик і батарейки на запас
Рюкзак чи велика сумка
Мазь чи аерозоль від комарів (“Тайга”, “Дэта”, “Кедр-крем”, “Autan”, “Off!”, “Гардекс”)
Спальний мішок
Спіраль “Раптор”
Робочі рукавички
Одяг для спеки
Одяг для дощу
Одяг для холоду
Продукти чи кошти на проживання + на переїзд і транспорт.
Рекомендовані продукти:
горох, гречка, рис , буряк, капуста, картопля, морква, огірки, помідори, часник, цибуля, зелень, спеції і приправи, консерви м’ясні та рибні (в олії), сало, макарони, олія, сіль йодована, цукор, кава, чай, інше.

Телефон для довідок: 067-75-75-692 (Сиволап Михайло Павлович).

Джерело: ck.ridna.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *