Черкащан запрошують подивитись на артефакти неандертальців

У Черкасах діє виставка черкаського міського археологічного музею Середньої Наддніпрянщини. Виставка розташована в невеликій кімнаті на 1-му поверсі кінотеатру “Україна” (вхід з фойє) у центрі м.Черкаси. Містить понад 1000 експонатів (близько 2% фондової колекції) всіх епох минулого нашого краю від знарядь неандертальців (понад 100 тис. років тому) до артефактів ХІХ – початку ХХ ст., серед них цілий ряд унікальних і рідкісних для решти музеїв Черкащини і навіть України.

Про це інформує “Дзвін” із посиланням на департамент гуманітарної політики ЧМР.

Археологічні експонати, розміщені у 8 тематико-хронологічних вітринах, доповнені численними ілюстраціями та археологічними картами різних епох. Експонати походять як із розкопок і розвідок членів колективу музею, так і передані у фонди музею кількома сотнями друзів та добровільних помічників музею.

Крім археологічних експонатів, відвідувачі виставки зможуть ознайомитися із деякими зразками допоміжних колекцій музею, адже експозиція розпочинається додатковою вітриною “Наш край до появи людини”, в якій виставлені палеонтологічні експонати віком від 300 млн. до 10 тис. років. У невеличкому мюнцкабінеті музею можна ознайомитися з нумізматично-боністичною виставкою “Історія України в монетах і банкнотах”.

Колектив музею готовий у найближчі роки перетворити кожну з вітрин в окремий експозиційний зал, присвячений окремій епосі, адже через брак експозиційної площі вдалося виставити тільки частину колекцій музею. Дана виставка має бути лише зародком справжнього великого археологічного музею, котрий має бути окрасою міста, адже Черкащина надзвичайно багата на памятки минулого, а черкащани заслуговують того, щоб мати музей, за допомогою якого могли б детально дізнатися про багате і захоплююче минуле нашого краю.

Усім бажаючим пропонують ознайомитися з експонатами виставки, а всіх небайдужих допомагати у подальшій розбудові музею. Адже це музей, котрий черкащани створюють для черкащан.

Відкриття виставки відбудеть 27 квітня 2017 року о 16.00 в КП “Кінотеатр Україна”

Фото http://dzvin.news

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *