Черкащанам про зекономлену субсидію

«Зекономлена субсидія не може трактуватися як заборгованість» – інформує заступник директора департаменту – начальник управління соціального захисту населення Соснівського району департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Литвинович Валентина Іванівна, з посиланням на інформацію, розміщену в газеті «Праця і зарплата» № 5(1017) від 01 лютого 2017 року.

Інформує “Про Головне”

Якщо сім’я скористувалася своїм законним правом і використала зекономлену в попередньому місяці субсидію у рахунок наступного платежу, тобто скористалася так званою «переплатою» і не сплатила рахунок за опалення, водопостачання чи електроенергію, це не може трактуватися постачальниками послуг, як заборгованість з оплати комунальних послуг і не є підставою для скасування допомоги.

Надавачі послуг зобов’язані відображати розмір субсидії чи переплату — зекономлену субсидію — в комунальних рахунках. Більш того, постачальники комунальних послуг не мають права ігнорувати переплату і вимагати в людей оплати послуги в повному обсязі, при цьому шантажуючи обіцянкою відключити опалення чи відрізати газ. Це грубе порушення чинного законодавства, а саме: постанови Кабінету Міністрів України № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Водночас громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг зобов’язані щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії, крім однієї умови — наявності на особовому рахунку переплати. Якщо вартість фактично використаної послуги в конкретному місяці менш ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.

Якщо сім’я, якій призначено субсидію, не сплачує вартості фактично спожитої послуги з урахуванням розміру допомоги, за винятком випадків, пов’язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії тощо, що підтверджується відповідними документами, з місяця, в якому надійшло таке подання від надавачів послуг, орган соціального захисту населення має припинити нарахування субсидії. З моменту подання документів, що підтверджують погашення заборгованості з оплати комунальних по¬слуг, нарахування субсидії відновлюють.

Заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг не береться до уваги органами соціального захисту населення під час оформлення субсидії, але впливає на нарахування надавачами послуг розміру платежу з урахуванням допомоги в разі несплати рахунків за спожитий газ, тепло, воду та освітлення. Такий механізм унеможливлює виникнення заборгованості в громадян, які одержують субсидію.

Фото http://progolovne.ck.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *