Черкащанам роповідали про Данію

У Черкасах провели круглий стіл з метою передати досвід розвиненої європейської країни Данія у втіленні різних соціальних проектів, повідомляє “Прочерк“.

Психолог, громадський діяч, жителька Донецька, яка зараз проживає в Черкасах, Олена Ложкова розповіла про найцікавіші проекти.

Олена разом з представниками різних регіонів України, які реалізують або прагнуть реалізувати певні проекти, відвідала Данію, щоб побачити як розвивається громадський сектор в Данії.

– Одним із цікавих проектів у Копенгагені є школа для дорослих, – розповідає Олена. – Це організація, яка фінансується на 50% за рахунок бюджетних коштів і на 50% за рахунок громадських організацій. Цей заклад призначений для соціально незабезпечених верств населення: переселенці, люди без житла, пенсіонери і т.д. У цій так званій школі, вони можуть навчатись жити у соціумі, вивчати мову та навіть знаходити роботу і заробляти кошти.

За словами пані Олени, такий проект дозволяє людям знайти себе та виправити своє життя.

На запитання «Прочерку», чому в Україні, де потреба у подібних закладах більша через велику кількість переселенців, влада або активісти не реалізовують подібні проекти, Олена відповіла:

– Важко стверджувати, але у них ці школи запроваджені вже давно і це ментально їм підходить. До того ж є підтримка влади. Люди цілком довіряють владі. У них мінімальна корупція.

Крім цього, серед проектів, які пані Олена підгледіла в Данії, було ще кілька цікавих.

– Цікавий проект вело-таксі, який запровадили волонтери для пенсіонерів та людей, яким важко пересуватись. Також у них масово борються із самотністю. Є заклад, назва якого означає «відкриті двері» і кожен самотній може приходити, спілкуватись з людьми, обирати для себе якесь заняття.

Пані Олена розповідає, що програма обміну досвідом діє і зараз, а тому черкащани, які реалізовують, або хочуть реалізувати певний проект, можуть до неї долучитися.

Фото 112.ua 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *