Черкащанки відвідають Всесвітню конференцію з питань проблем ВІЛ (СНІД) в Амстердамі

Регіональна координаторка БО «Позитивні жінки» Марія Севериненко в грудні взяла участь у конкурсі на можливість стати учасником Всесвітньої конференції з питань проблем ВІЛ  (СНІД) — AIDS 2018, яка має відбутись 23-27 липня в Амстердамі, повідомляє Про все.

Туди мають прибути 25 тис. делегатів зі всього світу: науковці, лікарі, перші особи держав, представники відповідних міністерств різних країн. Це потужна подія, яка на тиждень всю увагу світу переорієнтує на питання проблематики епідемії століття.

На заході будуть озвучуватись нові дослідження щодо сучасних препаратів, інноваційні відкриття науковців щодо подолання смертельно небезпечної інфекції.

Черкаську область на форумі також представлятиме заступниця голови правління БО “Черкаська мережа” Олена Стрижак. Вона доповість світовій спільноті про активність черкаських жінок, які живуть з ВІЧ та деякі позитивні зрушення, яких вдалося досягти завдяки системній благодійній роботі.

— Я хочу висвітлити наші позитивні напрацювання, які ми вже маємо в Україні, і зокрема, на Черкащині. А головним нашим надбанням я вбачаю можливість надання хворим на ВІЧ безкоштовних ліків. Проте маю бажання зробити акцент на проблемах жінок, які не лише живуть з ВІЧ, але споживають наркотики. Ця тематика для всіх дуже болюча. Тому що українське суспільство ще досі не готово сприймати інформацію про хворих на ВІЛ, які живуть поряд. А що вже говорити про наркотично залежних?! З найбільшою дискримінацією такі жінки стикаються під час вагітності та при пологах. Якщо жінка є наркозалежною — це подвоює негативне відношення з боку людей, які її оточують. І що прикро, лікарів. Втім, якщо вагітна жінка, яка побоюється дискримінації, вчасно не стає на облік, не отримує відповідного догляду та не приймає необхідні препарати, які унеможливлюють передачу віл-вірусу від матері до дитини. А це вже є прямою загрозою поширення інфекції. Суспільство має допомагати лікувати соціальні хвороби. До тих пір, поки ми будемо цькувати жінок з такими проблемами, наш соціум не буде здоровим, – зазначила Олена Стрижак.

Фото Про все

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *