Черкащанок навчатимуть бути сучасною нянею

У Черкасах зростає попит на професійних вихователів. Але батьки все ще часто натрапляють на різні труднощі під час пошуку кваліфікованих нянь. Змінити ситуацію хоче черкаська студія розвитку “Наснага”. Це студія психологічного розвитку для дітей і дорослих, де проходять різні психотерапевтичні сімейні тренінги, майстер-класи. Зараз у студії відкривається новий напрямок – курс “Пані няня” для жінок, які хочуть освоїти нову професію, – розповідає in.ck.ua.

Якщо дитина оточена достатньою кількістю дорослих, наприклад, в гості постійно приходять тітки й бабусі, тоді можна обійтися без додаткового вихователя. Але здебільшого для соціалізації дитини важлива присутність няні, одних батьків замало.

Звернулися до няні, коли дитині було півроку. Вихователя нам порекомендували. Спочатку було страшно залишати дитину з чужою людиною, тому декілька разів ми проводили час разом, щоб подивитися, як малюк сприйматиме іншу людину.

“Думаю, няня обов’язково повинна бути в сучасній сім’ї, особливо якщо мама збирається будувати кар’єру. Знаю, що знайти няню в нашому місті непросто. Дехто не має спеціальної освіти та відповідних рекомендацій. Думаю, залишати свого малюка на таку людину – небезпечно, адже трапляються різні ситуації. Няня повинна бути професіоналом і дати дитині те, що не зможуть мама і бабуся, наприклад, розвивальні ігри. Зараз наша няня організувала міні-садок, і дитина ходить туди з радістю. В державний садочок точно не підемо. Кваліфікована няня, яка постійно розвивається, може дати дитині більше, ніж вихователь з 30-річним стажем роботи і застарілими методиками виховання, – ділиться Анна, яка користується послугами няні.

Залишати дитину з нянею рекомендують після 6-місячного віку, поступово привчаючи малюка до нової людини. Няня допомагає дитині звикнути до присутності не тільки близьких людей. Малюк вчиться розуміти, що є ще хтось, з ким він може проводити час. А мамі няня дає більше відпочинку і вільного часу.

На курсі професійної підготовки “Пані няня” від студії “Наснага” всіх охочих навчають не тільки тому, як правильно задовольнити фізіологічні потреби малюка, але і як забезпечити моральне та духовне виховання дитини. В школі сучасних нянь кандидаток познайомлять з психологією дитини, навчать основ правильного поводження в родині, розкажуть про принципи організації ігрового простору.

Протягом всього курсу занять з учасницями будуть працювати різні спеціалісти: психолог проведе психологічну корекцію, юрист роз’яснить юридичні тонкощі роботи, лікар швидкої допомоги навчить основ першої медичної допомоги.

Після проходження теоретичного курсу учениць відправляють на практику в сім’ї з дітьми. Нерідко після практики няні залишаються працювати в цих родинах.

“Курс “Пані няня” включає 4 інтенсивних дводенних заняття по 9 годин кожні три тижні. Вже після другого заняття няня може починати стажування. Після завершення курсу видаємо ученицям сертифікат і рекомендації. Знаю, багато черкаських мам чекають наших випускниць. Крім того, ми співпрацюємо з відомим роботодавцем із Німеччини, тому після проходження курсу можна працевлаштуватися за кордон, каже Дарія Бабко, менеджер студії. – Няня – це покликання. Головне в роботі – любити дітей і бути готовим стати об’єктом прив’язаності дитини. Курс навчання можуть пройти усі охочі, як з досвідом роботи, так і без. Я знаю не одну хорошу няню з непрофільною освітою. Відкрити для себе щось нове на навчанні зможуть навіть няні з великим досвідом роботи.Наш курс не підійде людям, які не готові міняти свої життєві погляди на виховання малюків. Якщо жінка переконана, що кричати на дитину – це норма, тоді їй краще обрати для себе інші курси”.

Сьогодні чимало батьків не віддає дітей в садочок: когось не влаштовує система освіти, а хтось хвилюється, чи впорається вихователь з великою кількістю дітей. В природних умовах ви навряд чи знайдете одну жінку, яка виховує 20 дітей однакового віку. Таку ситуацію можна побачити тільки в дитячих садках. Вихователь фізично не може зберегти прив’язаність з кожною дитиною окремо. Професійна няня може повністю замінити дитині дитячий садок. І для дитини таке рішення буде оптимальним! Малюкові буде комфортніше з нянею, ніж у дитсадку. Але не варто позбавляти дитину спілкування з однолітками. До 3 років потреби в постійному контакті з іншими дітьми немає. Після цього віку можна організовувати домашній садок на 5-6 дітей. У мене технічна освіта, нянею я стала випадково. Раніше часто гуляла з племінником, і одного разу в парку до мене підійшла одна матуся і запропонувала попрацювати нянею. Так я зрозуміла, що це моє покликання. Я отримую задоволення від роботи. Спочатку було трохи страшно залишатися з дитиною, адже це велика відповідальність.

“Довго шукала курси для нянь, хотіла пройти курс долікарської допомоги. Вже планувала їхати в Київ, але випадково в Черкасах знайшла навчання для нянь. На заняттях розповідали, скільки часу потрібно проводити з дитиною, як правильно організувати ігри тощо. Головний принцип – не нашкодити. Завжди звертаю увагу, чого саме хоче дитина, не нав’язую гри. На дитячих майданчиках вчу ділитися і правильно спілкуватися з іншими дітьми, – каже Марина Ципочкіна, няня, учасниця профільних курсів.

Куратори проекту “Пані няня” підкреслюють, що під час вибору виховательки важливо дивитися на її психоемоційний стан, тобто звернути увагу на ситуації, які можуть дратувати людину, ставити додаткові запитання.

Також експерти радять отримати рекомендації і відгуки від попередніх роботодавців. Потрібно звернути увагу і на зовнішній вигляд жінки. Якщо няня на співбесіді дивується сучасним методам виховання, це означає, що вона їх не знає.

Хороша няня не може нав’язувати дитині навчання, вона має дати дітям вибір і простір для розвитку. Важливо вміти правильно переживати емоції з дитиною, не говорити, що плакати не можна, а пояснити, що це нормально. Няня повинна звертати увагу на сльози. Крім того, хороша няня вміє врівноважити свої почуття та почуття дитини. Адже у кожної людини свій емоційний потік, і няня не може не прийти до дитини, тому що засмучена. Важливо навчитися залишатися собою.

Фото http://in.ck.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *