Черкащани – будьте обережні! Амброзія вже буяє

Тільки черкасці відійшли від тополиного пуху, прийшла наступна біда – амброзія. Впоратися з горе-рослиною не під силу ані лікарям, ані чиновникам. На перевірки виходять муніципальні інспектори, які оглядають приватні садиби та територію підприємств, де буяє амброзія. Проте приписи та штрафи не стають панацеєю, проблема повторюється щорічно.

Черкасці б’ють на сполох: із кожним роком кількість плантацій амброзії невпинно збільшується. А час її цвітіння стає справжнім випробуванням для алергіків. Пилок рослини потрапляє до очей та дихальних шляхів людини. Через це з’являється сльозотеча, підвищується температура, погіршується зір, у деяких випадках може статися напад астми. Найчастіше амброзія починає квітнути у середині серпня, та завдяки сприятливій погоді рослина вже зацвіла.

Алергію на горе-рослину має ледь не кожен третій. І щороку жертв амброзії лише більшає. Боротися з недугом, кажуть лікарі, хворому доводиться протягом усього життя. Бо позбутися алергії назавжди неможливо.

«Якщо вчасно не звернути увагу на алергію, то з кожним роком стан людини може погіршуватись. Черкасці, які дійсно турбуються про своє здоров’я повинні вже зараз звертатися до лікаря, аби отримати правильне лікування для зняття гострого стану. Але обов’язково треба звернутись до алерголога ще й додатково, після завершення сезону цвітіння амброзії – у жовтні, листопаді. Це вдалий час для того, аби здати проби і виявити до яких алергенів чутливий організм», – розповідає завідувачка відділенням алергології обласної лікарні Гармаш Наталія Степанівна.

Крім щоденної боротьби з пилком, лікар радить дотримуватися спеціальної гіпоалергенної дієти. За її словами існують такі продукти, які мають той самий алерген, що і амброзії. Перш за все, це – кавуни, дині, персики та виноград.

Боротися з амброзією вирішив депутат міської ради від ВО Батьківщина Юрій Тренкін. Він повідомив, що багато мешканців мікрорайону «Митниця» скаржаться на великі плантації рослини. Тому депутат вирішив особисто проконтролювати вирішення цього питання.

13728935_525599340970901_7859759559936876154_n

Щодня фахівці перевіряють небезпечні території. Із початку сезону цвітіння рослини склали більше, ніж 100 приписів.

«Спершу порушників просять привести територію до ладу. Якщо ігнорують – карають штрафом. Сума штрафу коливається від 340 до 1700 грн.», – повідомляє начальник управління інспектування ЧМР Олександр Давиденко.

Чиновник закликає доглядати за своєю територію та боротися з алергеном.

«Найдієвіший спосіб позбавитися рослини – виривання з корінцем. Якщо все ж таки вирішили покосити, то тоді треба робити це регулярно, бо неможна допускати цвітіння», – додає Олександр Давиденко.

Анна Ішечкіна

Фото www.telegraf.in.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *