Черкащани мають можливість відслідковувати тролейбуси через телефон

Дізнатися, коли та ту чи ту зупинку прибуде тролейбус потрібного маршруту, уже сьогодні можна через смартфон за допомогою безкоштовного додатку до Android під назвою MapaMagic. Завантажити додаток можна з PlayМаркет або з сайту http://mapamagic.com/.

Інформує “Прочерк”.

Про це під час сьогоднішньої прес-конференції повідомив керівник черкаської ІТ-компанії Ecreative Віктор Євпак. За його словами, аналогічний програмний продукт компанія розробила для британської столиці Лондона (там він конкурує з іншими подібними додатками), а зараз працює для міст Манчестер і Блекпул, а також для американського міста Коламбус.

Щоб черкаські тролейбуси були «помітні» для потенційних пасажирів, компанія за сприяння КП «Черкасиелектротранс» безкоштовно встановила на них GPS-трекери. Наразі розробники просять підтримки черкащан, щоб умовити перевізників і міську владу встановити ці пристрої також на маршрутки (підтримати петицію можна тут). Тоді власники смартфонів на кожній зупинці зможуть дізнатися, коли прибуде той чи той автобус.

Крім того, Ecreative разом із інтернет-провайдером McLaut планують установити на зупинці біля Будинку торгівлі електронне табло, на яке виводитиметься інформація про рух громадського транспорту (поки що – тільки тролейбусів) на під’їзді до центру. Ця інформація стане у пригоді тим черкащанам, які не мають смартфону.

1

За словами Віктора Євпака, впроваджена його компанією система мала б коштувати близько 30 тисяч доларів, але для Черкас вона є безкоштовною. Компанія розраховує, що в майбутньому нею зацікавляться інші міста, які зможуть отримати її за гроші.

Серед інших можливих проектів пана Євпака та його колег – упровадження в Черкасах системи електронної плати за проїзд (при вході пасажири можуть розплатитися за проїзд, просто притуливши свій телефон до спеціального пристрою). Це технічно не надто складно й не дуже дорого – потрібна лише добра воля перевізників і міської влади.

Фото http://procherk.info/

1 коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *