Черкащани обирають сімейного лікаря

Обрати свого сімейного лікаря уже можуть пацієнти П’ятого Черкаського міського центру первинної медико-санітарної допомоги. Саме до сімейних лікарів тепер мають звертатися черкащани у разі будь-яких проблем зі здоров’ям.

Поки що триває набір пацієнтів. А повною мірою реформа повинна запрацювати з 1 липня 2017 року, коли буде укладено угоди з лікарями про медичне обслуговування.

У П’ятому Черкаському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги (так тепер називається колишня П’ята міська поліклініка) нині працюють 18 сімейних лікарів. Вони обслуговують близько 40 тисяч черкасців, що проживають у Південно-західному районі. Відповідно до нових вимог, сімейний лікар може набрати не більше 2 тисяч пацієнтів. За кожного пацієнта, з ким укладена угода, заклад буде отримувати 200 гривень з державного бюджету в рік.

«Черкащани поки що мають можливість вибрати лікаря, який їм більше до вподоби. До хорошого лікаря прийдуть хороші пацієнти. Це стимулює конкуренцію серед спеціалістів», – прокоментував директор П’ятого Черкаського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Микола Тарасов.

У центрі розробили спеціальну заяву-анкету для пацієнтів і вже почали запис. Форма договору буде затверджена Кабміном у квітні. А з 1 липня медичні центри запрацюють по-новому. Згідно з концепцією реформування системи охорони здоров’я, ухваленою Кабінетом міністрів Украйни, до вузького спеціаліста (офтальмолога, гастроентеролога, травматолога тощо) можна буде потрапити лише після консультації сімейного лікаря. Його послуги будуть безкоштовними. А от прийом профільного фахівця необхідно буде оплачувати.

Фото http://dr.ck.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *