Черкащани піднялись на Афон

Четверо черкащан зустріли головне свято Успіння Богородиці у головному Її храмі на вершині третього виступу Халкідонського півострова — Айон-Оросі в Егейському морі, піднявши синьо-жовтий прапор України поруч з прапором монастирської держави Афон.

Про це повідомляє “Козацький край”.

Настоятель чигиринського храму Святих Петра і Павла та холодноярського храму Петра Багатостраждального (Калнишевського) отець Василь Циріль і троє журналістів – Олег Островський, Андрій Кравець та Володимир Гамалиця – завершили сходження на Священну Гору о 6.40 год 28 серпня – у Храмі, де цього ранку зібралося півтора десятка паломників з усієї планети.

Учасники походу “Вогонь Волі і Віри” присвятили його 26-й річниці Незалежності України.

“Цей похід став продовженням наших акцій, присвячених вивченню і популяризації української історії та православної віри, – говорить ініціатор походу, головний редактор газети “Козацький край” Олег Островський, – У цьому ж складі рівно 5 років тому, так само до Дня Незалежності наша група здійснила автопохід “Вогонь Волі” довжиною близько 5,5 тисяч кілометрів – на Соловецькі острови у Білому морі Росії, де загинув останній кошовий Запорозької Січі Петро Калнишевський”.

Учасники експедиції “Вогонь Волі і Віри” відвідали на Афоні закинутий скит “Чорний Вир”. 270 років тому (1747) його заснували козаки-запорожці. Нещодавно дослідник з Києва Сергій Шумило відшукав цей скит, заснований одним з нащадків гетьмана Голуба – козацьким бунчуковим товаришем Григорієм Голубенком.

blankblank

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *