Черкащани поповнили бюджет на 585 млн. гривень

З початку року на 13 березня платники Черкаської області перерахували до бюджету 584,8 млн.грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Це на 34,8 млн.грн. більше, ніж за весь 1 квартал 2016 року. Очікується, що за три місяці поточного року надходження єдиного внеску складуть 783 млн. гривень, що на 233 млн.грн. більше від показника відповідного періоду минулого року, повідомляють у ДФС.\

Про це повідомляє “Про Все”.

Нагадаємо, що у поточному році як і торік єдиний внесок справляється за ставкою 22 відс. Утримання внеску із заробітної плати працівника не проводиться. Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску становить з 1 січня до 1 травня 2017 року – 40000 грн. Відповідно максимальний розмір нарахованого єдиного внеску становить з 1 січня до 1 травня 2017 року – 8800 грн. Розмір мінімального страхового внеску становить 704 грн. на місяць.

На рівні мінімального страхового внеску зобов’язані сплачувати єдиний внесок за себе фізособи-підприємці та самозайняті особи (а з 1 січня до таких відносяться і приватні виконавці) в обов’язковому порядку, незалежно від діяльності, обраної системи та доходу. Виключенням (крім самозайнятих осіб) є пенсіонери за віком та інваліди, які отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Розмір мінімального страхового внеску для фізичних осіб-підприємців віднесених до першої групи платників єдиного податку становить з 1 січня 2017 року 352 грн. Втім і страховий   стаж  таким   особам  зараховуватиметься пропорційно сплаченому єдиному внеску.

Нагадуємо страхувальникам – роботодавцям, що відповідно до ч.5 ст.8 Закону України від 08.07.2010 №2464–VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», якщо база нарахування єдиного внеску менше встановленого розміру мінімальної заробітної плати то єдиний внесок розраховується, як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на цей місяць, та відповідної ставки. Виключення: при проведенні нарахувань на заробітну плату (доходів) фізичним особам не за основним місцем роботи, за договорами цивільно-правового характеру (крім договорів ЦПХ з основними працівниками) – єдиний внесок нараховується за ставкою 22 відс. на фактично нараховані доходи/винагороду незалежно від їх розміру, але з урахуванням максимальної величини бази нарахування. Також правило щодо розрахунку ЄСВ як добутку розміру мінімальної заробітної плати та відповідної ставки не поширюється на нарахування на заробітну плату працівника – інваліда, який працює на підприємствах, де застосовується ставка єдиного внеску 8,41%; 5,5% та 5,3%.

За пропозиціями платників цього тижня запланований запис відео консультації щодо справляння єдиного внеску – будуть озвучені відповіді на запитання платників за темою. Питання можна направляти на адресу help_payer@ukr.net Підписка на канал «Допомога платнику» в YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCKJFJnNkoRLlDwMm0nUi8Nw

Також рекомендуємо переглянути попередні актуальні відео огляди головного управління ДФС у Черкаській області за цією темою:

– щодо справляння єдиного внеску ФОП – платниками єдиного податку 1 та 2 груп, приклади нарахувань на заробітну плату: https://www.youtube.com/watch?v=3WKg_DyQFzk        Презентація, тези, відповіді на запитання: http://ck.sfs.gov.ua/okremi-storinki/arhiv2/282318.html

– детально про особливості нарахування і сплати єдиного внеску у 2017 році:  https://www.youtube.com/watch?v=6gbnv7NCBBE&t=9s Прості приклади розрахунку податків із заробітної плати: http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/282603.html

Спікер – заступник начальника відділу контрольно-перевірочної роботи та організації та проведення перевірок суб’єктів декларування в деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Черкаській області Наталія Бойко.

Фото http://provce.ck.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *