Черкащани протестують: Спрощення ввезення не зареєстрованих в Україні пестицидів може перетворити її на полігон для випробувань

Ухвалення Верховною Радою законопроекту №6606 про спрощення ввезення не зареєстрованих в Україні пестицидів може перетворити її на полігон для випробувань, повідомив власник групи компаній Ukravit Віталій Ільченко. Виробничі потужності ГК Ukravit – виробника добрив та засобів захисту рослин – розташовані у Черкасах.

“Це спосіб зробити з України велику аграрну лабораторію, полігон для проведення експериментів. Можливо, ввозитись будуть нові хімічні речовини, які пройшли випробування, але не отримали дозвіл на використання в інших країнах. І компанія, витративши великі кошти, щоб не втратити їх, зможе зареєструвати препарат в Україні і зробити на цьому бізнес. Україну в світі сприймають як європейську країну і при реєстрації препарату, далі вже на цій основі можна буде проводити реєстрацію в багатьох країнах”, – повідомив він на прес-конференції в агентстві “Інтерфакс-Україна”.

За словами Віталія Ільченка, сьогодні українські наукові установи для проведення експериментів мають право в невеликій кількості ввозити і реєструвати хімічні речовини.

“Щоб використовувати хімічні речовини на українських полях, потрібно проходити процес державної реєстрації – він в Україні становить від одного до двох років, а в ЄС процес реєстрації нових діючих речовин складає до 10 років”, – зазначив власник групи.

Співінвестор проекту “Український бізнес хаб” Володимир Чеповий вказав, що даний законопроект суперечить європейським нормам.

“Це прецедент лобіювання закону, який порушує європейські норми. Лобіює чіткі інтереси глобальних корпорацій, яким вигідно мати таку територію як наша країна, де можна проводити швидкі експерименти”, – сказав він.

У зв’язку з ситуацією, що склалась, Ukravit планує направити звернення до Президента України, Прем’єр-міністра, Голови Верховної Ради – з вимогою відправити на доопрацювання законопроект, зокрема, ввести додаткові вимоги про обов’язкову реєстрацію ввезених в Україну препаратів в одній з країн ЄС або СОТ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *