Черкащани розповідають про життя online

“Мене немає в соцмережах” – зараз, дійсно, рідко можна почути цю фразу, адже майже кожен “сидить” у ВКонтакте або Facebook. А останнім часом до цих соцмереж додався Instagram. Додаток дозволяє користувачам відчути себе фотографами, дизайнерами, художниками і навіть кінозірками. Але часто після декількох постів і лайків ми стаємо залежними від соцмереж і жодного дня не можемо прожити без селфі, фільтрів і хештегів. Якщо це не потрапило в Instagram, то цього не було – саме за таким принципом живе багато людей. Чи справді так потрібен черкащанам акаунт в Instagram, і як поєднувати реальний світ з інтернет-всесвітом, не ставши залежним від лайків і фоловерів, цікавився сайт in.ck.ua.

– Соціальні мережі загалом і Instagram зокрема – це поняття інструменту, а не щось хороше або погане. Все залежить від того, як використовувати цей вид комунікації. Звичайно, від соціальних мереж може бути як користь, так і шкода. Все залежить від того, як їх використовувати. Користь – це оперативне спілкування на відстані, швидкий пошук і обмін інформацією, можливість ведення бізнесу або навчання. А шкода – це погіршення здоров’я, втрата часу, погіршення стосунків із реальними людьми. У підсумку соціальні мережі викликають залежність. Вона з’являється поступово і непомітно для людини. Її корені необхідно шукати в дитинстві чи юнацтві, іншими словами, в періоди становлення особистості. Себе можна перевірити такими маркерами: частотою перегляду свого акаунту протягом дня; кількістю часу, проведеного в соціальних мережах; непереборним бажанням увійти в свій аккаунт; здатністю обійтися без соціальних мереж під час вихідних або відпустки, – радитьпсихолог Станіслав Гурський.

Вся справа в лайках!

– На сьогодні в Insta у мене 1635 підписників. Для мене Instagram – це один зі способів показати мої роботи і заявити про себе, оскільки фото – це моя професія. Думаю, Instagram створений для простого та швидкого обміну фотографіями. У кожного користувача там своя мета: бажання поділитися яскравими моментами життя, уловити цікаві емоції, ведення так званого фотоблогу, в якому “інстаграмер” колекціонує зразки мистецтва і деталі навколишнього світу, – розповідає фотограф Ксенія Дарієнко.

– В Instagram я всього один рік. Мені подобається переглядати сторінки модних брендів. Ця соціальна мережа є для мене чимось на кшталт публічного особистого щоденника, в якому замість тексту виставляють фото. Кількість “лайків” для мене є неважливою, але приємно, що вони є. Якщо правильно розподіляти свій час в соціальних мережах (ділове листування, відпочинок, пошук навчальної інформації), то мінусів у них я взагалі не бачу, – зазначає лікар-офтальмолог Олена Смалковська.

– В Instagram я з 2013 року. Подруги “підсадили”, і я влилася, тепер і дня не минає, щоб я не зайшла і не переглянула щось “свіженьке”. Можливо, це навіть легка залежність, але мене це не відштовхує. Краще я буду залежна від Instagram, ніж від сигарет, наприклад. Тематику свого акаунту я назвала б “Я і моє життя”. Нічого незвичайного, просто фото мого відпочинку, красивих місць, іноді фото моїх робіт з макіяжу. Я підписана на сторінки з уроками з макіяжу, ця тема мені цікава. Також переглядаю фото моїх улюблених виконавців: Монатіка і Beyonce. Думаю, я змогла б прожити тиждень і більше без соцмереж, наприклад, якщо я буду зайнята чимось цікавим – поїздка або підготовка до якого-небудь заходу. Але перебуваючи вдома в закритому приміщенні, утримати себе подалі від соцмереж дуже складно, – зауважуєекономіст Ірена Даценко.

– Основні переваги Instagram – швидке завантаження фото і елементарний пошук фотографій за інтересами. Для мене це прототип “Щоденника”, в якому замість записів – фото. Тематику фото в моєму Instagram складно визначити. Я сказала б так: “Що бачу, те й співаю”. Це “фотоспалахи життя” моїми очима. Instagram для мене – захоплення, яке поступово переплелося з роботою. Я буду лукавити, якщо скажу, що для мене не важливі “лайки”. Часом звертаю увагу і задаюся запитанням, чому той чи інший знімок набрав більше “лайків”. Але це не є моєю метою. Я можу відверто зізнатися, що соціально залежна, тому просто не хочу проводити тиждень або більше без соціальних мереж. Так що follow me, я онлайн, – говорить фрілансер Марина Демченко.

– За 3 роки далеко не пасивного користування Instagram, ця соцмережа стала для мене джерелом натхнення і гарного настрою. Більшість моїх підписок – це записи мандрівників з усього світу, які готові ділитися своїм життєвим досвідом. Я дізнаюся багато нового про традиції та культуру народів. Звісно, скільки людей – стільки й думок. Багато говорять, що Instagram – це “місце зібрання” тих, хто любить показати те, чого немає насправді, або просто рекламує дурнувату продукцію. Я не зовсім згодна з цими твердженнями. Для мене соцмережа – це не сенс життя, це спосіб обміну інформацією з іншими людьми, – наголошує студентка Катерина Головань.

– Instagram – це, по суті, онлайн-фотоальбом, який ти показуєш не тільки, коли до тебе приходять гості на чай. Мене Instagram зацікавив не одразу, протягом тривалого часу я критично до нього ставилася. Зараз у мене понад тисячу підписників. Як вони набралися? Чесно, не знаю. Чи важливі для мене “лайки” і “фоловери”? Якщо скажу: “Ні, не важливі”, багато людей, які мене знають, розсміються. Оскільки я представниця жіночої половини людства, для нас головне – увага. А в Instagram “лайки”, по суті, це хоч якась увага від людей. Я підписана на більш ніж 400 різних акаунтів: половина з них тематичні, решта – це люди, які мені цікаві. Це можуть бути як відомі в усьому світі люди, так і сусідка поверхом вище, – зауважує адміністратор фітнес клубу Адель Коваленко.

– Акаунту в Instagram я не маю, оскільки не бачу необхідності в цьому. Близько шести років тому я зареєструвалася у “ВКонтакте”, і це перша соцмережа, в якій я створила власну сторінку, її я регулярно використовую. Думаю, Insta потрібна тим людям, які стежать за життям знаменитостей. Насправді, я люблю роздруковувати фото для домашнього архіву. Я вважаю, що так надійніше. Просто одного разу в мене “згорів” вінчестер, на якому зберігалися фотографії за два роки мого життя. І відновити їх, на жаль, не вдалося. Відтоді я роздруковую важливі фото. І деякі з них вставляю в фоторамки, щоб прикрасити стіни в кімнатах, – розповідаєдомогосподарка Надія Чирка.

– Я є в соцмережах, мене зареєстрували діти. Користуюся ними не часто. Здебільшого для того, щоб поспілкуватися з однокласниками і знайомими, які живуть за кордоном. Суть Instagram я не розумію в принципі. Складно зрозуміти цю соцмережу, адже там на твою сторінку підписуються абсолютно незнайомі люди. А ось в “Однокласниках” у мене немає “лівих” людей. Тільки ті, кого я знаю в реальному житті, – наголошує оптометрист Олена Новікова.

– Мене взагалі немає в соцмережах. Давно. Колись було цікаво, а потім я зрозуміла, що для мене – це безглузда трата часу. Спочатку в мене була сторінка в “Однокласниках”. Але потім я зрозуміла, що з тими ж однокласниками або близькими людьми краще зустрітися в реальному житті. Instagram-акаунту у мене немає. Це дивно, коли людина викладає свої фото на загальний розсуд, особливо, якщо вона не одна на цих фото. Я думаю, що Instagram потрібен для “суперстар”, а не для простих людей, – переконанапродавець-консультант Дарина Шмідт.

Соціологи з данського Інституту дослідження щастя радять видалити акаунти в соціальних мережах, якщо ви відчуваєте себе нещасним. В експерименті взяло участь 1095 осіб віком від 16 до 76 років. Половині учасників запропонували на тиждень повністю відмовитися від Facebook. Друга частина учасників стала контрольною групою. Було встановлено, що люди, які відмовилися від використання соцмережі, виявили у себе більшу задоволеність життям.

Як “зависати” в соцмережах і не залежати від них?

Вчені з університету Гонконгу з’ясували, що в світі налічується 182 мільйони людей, які страждають інтернет-залежністю. Найбільш активними користувачами соціальних мереж є люди віком 25-34 років. Як же уникнути інтернет-залежності? Станіслав Гурський пропонує такий алгоритм дій:

1. Складіть план вашої взаємодії з соцмережами – кількість переглядів і час. Регламентуйте час в “онлайні” і чітко дотримуйтесь безпечного плану.

2. Якщо з’явилося непереборне бажання зайти в соцмережу, телефонуйте другові, біжіть на вулицю або займіться будь-якими фізичними навантаженнями. Можна навіть прийняти холодний душ.

3. Виховайте звичку один день на тиждень проводити без гаджетів. Частіше бувайте в офлайні.

Безумовно, зараз дуже важко зовсім не використовувати соціальні мережі. Цей вид комунікації має беззаперечні плюси. Головне – зуміти знайти в ньому “золоту середину”!

Фото http://provce.ck.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *