Черкащани зможуть загадати бажання на падаючу зірку

У ніч із 12 на 13 серпня нашу планету відвідає метеорний потік Персеїди, під час піку якого небеса планети щогодини підсвічуватимуть сотні «падаючих зірок».

Про це повідомляє “Вичерпно”.

Метеорний потік Персеїди, який щороку підсвічує нічні небеса в липні-серпні, вийде на максимум у ніч з середи на четвер. Падаючі зірки — метеори — являють собою невеликі частинки міжпланетної речовини розмірами від піщинок до горошин. Вони входять до земної атмосфери на швидкості близько 20 кілометрів на секунду і практично миттєво згорають, залишаючи в небі красивий яскравий слід. Персеїди — один із найбільш потужних і відомих метеорних «дощів», він виникає, коли Земля входить до пилового сліду комети Свіфта-Туттля (109P/Swift-Tuttle).

За новими прогнозами IMO, цього року максимуму активності зорепад має досягти 13 серпня в останні години перед світанком, приблизно о 4 годині за місцевим часом. Цьогорічний зорепад буде не особливо сильним – астрономи очікують, що кожної години падатимуть близько сотні метеорів у північній півкулі, і 50 – у південній. Для порівняння, два роки тому частота падіння Персеїд становила 124 «падаючі зірки» на годину, а 2011 року інший метеорний потік Драконіди видав 800 «падаючих зірок» на годину. З іншого боку, цього року спостереженням за Персеїдами сприятиме те, що метеори рухатимуться по абсолютно темному небу – 14 серпня буде молодий місяць, і його світло не заважатиме світінню метеорів.

Фото gomeltut.by

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *