Черкащанин розповів як українці гуртуються в Фінляндії

Українці у Фінляндії другі за отриманням віз. Більшість з них працюють на фермах по рослинництву та тваринництву. Про це розповідає Руслан Мартинов, який 7 років тому переїхав з Черкас до фінського міста Турку, пише “Gazeta.ua”.

– Два роки тому я навмисне перейшов на ферму, де працювали тільки місцеві для того, щоб вивчати фінську мову. На той момент я був єдиним українцем. Зараз нас уже шестеро, а фінів залишилося тільки двоє. Так виходить, що на будівництві у Фінляндії працюють здебільшого естонці, ягоди збирають азіати, а на фермах – переважно українці, – зазначає чоловік.

У Фінляндії незвичний для українців клімат. Тут навесні сонце сідає об 11-й ночі, а взимку встає об 11-й ранку. А населення досить замкнуте.

– Фіни люблять побути на самоті. Вони можуть просидіти на святі і жодного слова не сказати, і це вважається нормальним. І на роботі вони теж можуть ходити мовчки, але це не значить, що вони не хочуть спілкуватися. Для фіна це великий жах, якщо він заходить в автобус, а там немає вільних місць, і він змушений підсісти до когось. У такому випадку і для нього і для того, до кого він підсяде, це буде дуже стресова ситуація, – розповідає Руслан Мартинов.

Увесь час Руслан працює на місцевих фермах.

– У мене був товариш у Фінляндії. Він і знайшов для мене контракт на роботу. Це було ще у 2010 році. Відтоді як приїхав, так і працюю на фермах. За цей час змінив, напевно, п’ять місць роботи. Пробувши за кордоном рік, зробив виклик дівчині. Одружилися з нею вже тут , – розповідає черкащанин.

blank

Заробітки у Фінляндії невисокі від 500 до 1000 євро на місяць. Цих грошей вистачає на зйомне житло та їжу. А ще для малозабезпечених родин є пільги. Наприклад, муніципальний садок тут коштує 300 євро на місяць. Але, якщо в родині працює лише одна людина, плата зменшиться. Якщо обоє отримують лиш мінімальну зарплатню- дозволять не платити за садок.

blank

У Турці велика спільнота українців, яка намагається допомагати рідній країні.

– Торік ми запрошували з України шеф-повара на благодійний вечір. Він у Турку проводив кулінарні майстер-класи. Таким чином ми збирали кошти на ініціативу Дмитра Стуса, сина Василя Стуса. Він хоче збудувати у Києві будинок для дітей із зони АТО, – пригадує Руслан Мартинов

Фото https://gazeta.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *