Черкащанин у своєму кафе безкоштовно годує атовців, пенсіонерів і малозабезпечених

59-річний Олександр Мрикот зі Звенигородки на Черкащині часто у своєму кафе безкоштовно годує атовців, пенсіонерів і малозабезпечених, пише “Газета по-українськи”.

Раніше їх харчувала місцева громадська організація. Проект закрили, коли міськрада відмовилася фінансувати його.

– Часто приходить одна безпритульна. Завжди виносимо їй чогось гарячого. Заходять малозабезпечені пенсіонери. Мені не шкода їм тарілки супу чи борщу. Не раз додому декому возив харчі, – розповідає Олександр.

Заклад черкащанина розділений на два зали. В обох стоять масивні дерев’яні столи. Стільці обтягнені шкірою. Меблі господар зробив сам.

До кафе заходить літній чоловік. Вітається з господарем і сідає поруч. Каже, давно товаришують. Йому приносять глибоку тарілку з борщем.

– Маю знайомого художника з села поблизу Звенигородки, – продовжує. – Телефоную: “Ти там маєш що їсти?” Соромиться, але зізнається. Завезу трохи їжі. А це ось приходили два школярі. Питають, скільки коштує чай. Хотіли погрітися. Кажу ціну. Бачу, в них не вистачає. То так напоїв.

Чоловік розповідає, що дружина Людмила часто свариться на нього. Мовляв, скоро решти не буде чим давати.

Нещодавно Олександр Сергійович прихистив безпритульного хлопця.

– Вимив його, поголив, нагодував. Накупив одягу в секонд-хенді. Живе у моєму старому будинку. Допомагає іноді по господарству, на території кафе. Гроші даю, коли просить. А він часто тікає. Гроші на гральних автоматах просаджує. Оце знову десь пішов. Шукатиму. Не можу покинути, бо це жива душа. Хочеться допомогти. Та йому це все не треба. Голодна й холодна вулиця – ближче, – говорить чоловік.

Олександр Мрикот виріс без батька у сім’ї з сімома дітьми. Сам має сина – тренера з кікбоксингу. Раніше шив вироби зі шкіри. Зараз робить дерев’яні столи. 2014-го першим на Звенигородщині започаткував волонтерський рух допомоги українським військовим на Донбасі.

– Як тільки-тільки почало все колотитися, вирішив допомагати військовим, – каже Олександр Мрикот. – Зібрав підприємців. Складалися коштами на АТО. А скількох атовців безкоштовно в кафе годував, навіть не згадаю.

Фото Газета по-українськи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *