Черкащанин з Парижу відправляв витинанки на підтримку України в 1929 році

Витинанки-саморобки для дітей  «Українським дітям – Рідне Військо» у 1929 році видавав україномовний журнал «Тризуб» в Парижі.  Автором цих саморобок був уродженець Черкащини Леонід Перфецький, інформує «Козацький Край»

Тодішня реклама витинанок розповідала про них  – «це великий аркуш брістольського картону в фарбах, що представляє піхоту, кінноту, гармати тощо армії УНР з 1920 року. Постаті козаків до витинання, робота маляра-баталіста Л. Перфецького. Найкращий подарунок нашим дітям. Добра розвага – малим, дорослим – гарна оздоба до хати».

Вирізані з картону солдатики, використовували для гри, також ними прикрашали  книжкові полиці  в оселях українців-емігрантів.

Аркуш з витинанками коштував 2 франки, за пересилання з Парижа по території Франції –  15 франків, за кордон – 30 сантимів. Замовити патріотичні витинанки можна було як в редакції паризького журналу «Тризуб», так і в редакційних представництвах  Канади, Румунії, Польщі та Чехословаччини.

Слід зазначити, що художник-автор витинанок під час українських Визвольних змагань був сотником Армії УНР, а в часи Другої світової війни – комбатантом української дивізії «Галичина».

Фото Козацький край

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *