Черкащина – лідер по створенню нових громад – чекає від ЦВК призначення виборів

Сьогодні на Черкащині – 17 нових об’єднаних територіальних громад. Проте, подальший процес формування нових об’єднаних територіальних громад та реформу місцевого самоврядування в Україні опинився під загрозою – через рішення ЦВК.

За словами Сергія Слинька, директора Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, 9 серпня цього року Центральна виборча комісія ухвалила рішення про зупинення розгляду питання призначення перших і додаткових місцевих виборів до новостворених ОТГ. Таке рішення було аргументоване тим, що у квітні цього року Конституційний суд припинив дію Закону України «Про всеукраїнський референдум». ЦВК посилається саме на цей закон – оскільки у спеціалізованому Законі «Про добровільне об’єднання територіальних громад», у статті 8, було передбачено, що громада вважається створеною з дня набрання чинності рішення всіх рад, що прийняли рішення про добровільне об’єднання територіальних громад, або з моменту набрання чинності рішення про підтримку добровільного об’єднання територіальних громад на місцевому референдумі.

Всі ж громади в Черкаській області створені по першій частині, тобто не через місцевий референдум. Тому вже викликає сумніви, чому ЦВК призупиняє рішення по всіх ОТГ.

Такі дії ЦВК, на думку Сергія Слинька, підривають довіру до найуспішнішої реформи в Україні, децентралізації влади, та нівелюють здобутки реформи та працю мільйонів людей, які стали активними учасниками реформи.

За словами заступника голови Черкаської ОДА Ярослава Березаня, наразі уже готові 17 комплектів документів – і громади чекають на проведення виборів. А рішення ЦВК зводить увесь масив колосальної роботи по створенню нових громад  нанівець. Якщо ЦВЦ прийме рішення не на користь людей, це буде поразка для всієї реформи, – переконаний Ярослав Березань.

17 серпня минає останній строк, коли ЦВК може призначити вибори – і уже завтра стане зрозуміло, яким буде майбутнє ОТГ регіону.

За словами голови Хлистунівської сільської ради Наталі Сенкевич та  керівника ініціативної групи по створенню Червонослобідської ОТГ Катерини Бірець, майбутні вибори дуже важливі, як і термін їх проведення. Адже якщо вибори не відбудуться наприкінці жовтня,  новостворені громади не зможуть із 1 січня наступного року повноцінно працювати зі всіма повноваженнями та перейти на прямі бюджетні відносини із державою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *