Черкащина виконує показники з енергоефективності

Цього опалювального сезону Черкащина зекономила потребу в природному газі на 23% порівняно з минулим. Таких показників вдалося досягти завдяки проведенню модернізації котелень та їх переходу на альтернативні види палива. На цьому наголосив заступник голови – керівник апарату Черкаської ОДА Сергій Овчаренко на засіданні з підбиття підсумків опалювального сезону в області.

Про це інформує Черкаська ОДА.

Цьогоріч опалювальний сезон в області завершився значно раніше від запланованого. Цьому сприяли погодні умови. У більшості регіонів області він проходив стабільно, а температурні показники повітря в приміщеннях підтримувалися згідно нормативних. Втім були й випадки обмежень подачі природного газу через існуючу заборгованість за спожитий газ та несвоєчасне отримання номінації газу. Найскладніша ситуація була у Смілі та Умані.

“В осінньо-зимовий період на Черкащині працювали понад 160 котелень, які обслуговували як житлові будинки, так і заклади соціальної сфери, – говорить заступник очільника області. – Торік чимало котелень відмовилися від газу та перейшли на альтернативні види палива – щепу, пелети. Зокрема 45 газових котелень бюджетної та соціальної сфери. Для проведення таких енергоефективних заходів було витрачено 116 млн грн. У цьому питанні для нас, як і для всієї України, показовою є Закарпатська область. Адже тут взагалі відмовилися від використання газу”.

???????????????????????????????Водночас, за словами Сергія Овчаренка, у деяких районах та містах області взагалі не проводилися жодні роботи із заміни котельного обладнання. Йдеться про Ватутіно, Золотоношу, Смілу, Умань, Жашківський, Канівський, Катеринопільський, Христинівський та Шполянський райони.

“Питання погашення заборгованості, отримання номінацій газу, відсутність засобів обліку газу або їхня невідповідність стандартам – саме ці проблеми повторюються у нас з року в рік,– наголосив Сергій Миколайович. – Хоча щороку до початку опалювального сезону ми починаємо готуватися завчасно. Наразі гостро стоїть питання встановлення побудинкових засобів обліку тепла. За цими показниками Черкаська область у п’ятірці гірших – лише 43%. За вимогою ж Уряду, до серпня маємо підвищити наші показники з установлення побудинкових лічильників до 70%, а вже на початок опалювального сезону – до 90%. Тож це питання триматиму на особистому контролі”Цього опалювального сезону Черкащина зекономила потребу в природному газі на 23% порівняно з минулим. Таких показників вдалося досягти завдяки проведенню модернізації котелень та їх переходу на альтернативні види палива. На цьому наголосив заступник голови – керівник апарату Черкаської ОДА Сергій Овчаренко на засіданні з підбиття підсумків опалювального сезону в області..

Фото http://ck-oda.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *