Черкащину відвідали представники 5 областей України

Відбувся навчальний візит до Черкаської області представників 5 областей України: Київської, Чернігівської, Полтавської, Харківської та Сумської. Меті їх візиту – вивчення питання співпраці Агенцій розвитку з органами місцевого самоврядування. Візит організовано Центральним Хабом Програми «U-LEAD з Європою», Черкаським центром розвитку місцевого самоврядування (створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону) і Черкаською ОДА.

У перший день візиту відбулося знайомство представників інших областей (керівників ОТГ, адміністрацій, місцевих АРР) з представниками Черкаського ЦРМС та місцевих ОТГ. Також, відбувся обмін досвідом між учасниками щодо роботи АРР в інших регіонах і реалізації міжнародних проектів в громадах.

Другий день навчального візиту був надзвичайно насиченим. Учасники мали змогу взяти участь у спільній прес-конференції  Черкаського ЦРМС та Черкаської ОДА з приводу постанови ЦВК, що призупиняє найближчі вибори у ОТГ.

Після цього учасники туру зустрілися із  Директором Департаменту регіонального розвитку Романом Карманніком. Він розповів про підстави для створення Черкаської Агенції регіонального розвитку, складнощі та підводні камені як на шляху запуску, так і в рамках самої роботи проекту АРР. І, звичайно, не обійшов увагою ефект, який приносить області наявність такої структури, її важливість для реалізації задумів з розвитку регіону. Не обійшлося і без питань від гостей, котрих цікавило буквально все: який був статутний фонд, чого у створенні АРР були зацікавлені бізнесмени, які були перші завдання, чи змінювалася стратегія діяльності агенції, які успіхи та видимі результати її роботи?

До розмови долучилася і директор Агенції Любов Ропало, котра розповіла більш детально про особливості організації робочого процесу, зміни в штаті Агенції, причинах вибору пріоритетів в роботі і досягнутих за останні півтори роки успіхах. Дуже приємно, що і пан Роман і пані Люба відзначали, що успіхи АРР обумовлені, в тому числі, плідною співпрацею з Черкаським центром розвитку місцевого самоврядування. Більш того, найбільш успішний проект – є спільним продуктом ЧОДА, Агенції та Центру розвитку місцевого самоврядування. Мова йде про перемогу в конкурсі Секторальної підтримки і залученні понад 7 млн. грн. на розвиток туристичних маршрутів Тясминським каньйоном.

Саме цей проект і було продемонстровано учасникам навчального візиту. Для цього гості були привезені в гостинну Кам’янську ОТГ, на території якої знаходиться Тясминський каньйон. Після презентації змісту проекту та вкладу кожної зі сторін-учасників, всі члени делегації пройшли по основній частині туристичного маршруту. На жаль, громада поки не може показати результати втілення проекту в життя: кошти на його реалізацію все ще не виділено, хоча остаточні підсумки конкурсу були підведені ще кілька місяців тому. І причину такої затримки слід шукати в Києві.

Проте, ні відсутність активної діяльності на об’єкті, ні спека, не перешкодили учасникам навчального візиту отримати море інформації про роботу Агенції і її вплив на регіональний розвиток, а також – співпрацю з ОДА та Центром розвитку місцевого самоврядування. Є всі підстави вважати, що організований Центральним Хабом Програми «U-LEAD з Європою» візит на Черкащину пройшов не даремно і дав багато інформації для розуміння як тим представникам областей, де аналогічні агенції вже створено, так і тим з них, де тільки підіймають питання про формування.

На завершення хочеться навести слова Романа Карманніка, котрі найбільш чітко визначають роль і місце Агенції регіонального розвитку на Черкащині: «Це такий собі спецназ, котрий повинен використовуватися винятково для вирішення тих цілей і завдань, котрі находяться за межами доступності профільних департаментів ОДА. Агенція не повинна вирішувати поточні питання, не повинна відволікатися від реалізації наміченої стратегії. Вона повинна працювати за визначеним планом, а її ціллю має бути допомога в розвитку області і створенню найбільш комфортних умов для росту ділової активності в регіоні і підвищенні його інвестиційної привабливості»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *