Черкасець шиє гаманці та сумки з екзотичної шкіри

Олександр Цар із Черкас власноруч шиє шкіряні гаманці, сумки, чохли, браслети. Для виробів використовує шкіру теля, овчину, ексклюзивні речі — з варана, пітона, індійської кобри, повідомляє «gazeta.ua».

«Вирішив зробити товаришу подарунок на День народження. Грошей не мав зовсім, тому взяв свій старий гаманець, розібрав його і зробив заново. Потім одна знайома дізналась про це і замовила собі. «Сарафанне радіо» стало найкращою рекламою. Перший виріб зробив 6 років тому. Перша майстерня з’явилась через півтора року», — говорить Олександр, власник майстерні «TsarArt».

Майстер Олександр Цар виготовляє шкіряні аксесуари на будь-який “гаманець”. Найчастіше замовляють чоловічі портмоне за ексклюзивним ескізом. Вартість виробу залежить від ціни матеріалу і роботи погодинно. Година роботи — 10 доларів.

 

«Більшість шкіряних гаманців по 450 грн — це машинний шов і тоненька дешева шкіра, яка невдовзі протреться. У мене такий гаманець коштує 600 грн, але тут ручний шов, шкіра дорожча і витриваліша. Гарантію на цей виріб я даю 4-5 років. Найгірші місяці для роботи — це січень, квітень і серпень, а найкращі — листопад, грудень і травень. Тому в місяць продаємо або до 10 виробів, або більше 100. Часто беруть як подарунок на дні народження. Якщо клієнт хоче ексклюзивний гаманець із крокодила, потрібно купити шкіру спеціально для цього замовлення. Вартість маленької шкіри крокодила 30х80 см — 800-900 євро. Якщо не підходить, пропоную різноманітні варіанти дешевше або дорожче. Якісний шкіряний ремінець для годинника має 5 різних шарів шкіри, що також впливає на вартість».

Для лоску шкіри, майстер вручну втирає в неї бджолиний віск. У результаті, краї деталей виробу набувають ефекту «підпалу». Рекламує товар, а також навчає своєї професії на Youtube-каналі.

– Людина отримує коробку з двома книжками, підібраними для неї. А також пляшку вина. — У власну справу вклали тисячу доларів заощаджень. Вийшли «в нуль» після другого місяця роботи. Більшу частину прибутків витрачаємо на розвиток бізнесу. — розповідає 23-річна Каріна Реп’ях. —  Із 27-річною Юлією Ніколаєвою заснували сервіс подарункових наборів «Буковина». Один коштує від 492 грн.

Фото Газета по-українськи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *