Черкасець видав книгу про земляків Симиренків

Побачила світ нова книга відомого черкаського історика Юрія Мариновського «Семеренки/Симиренки із славетної Городищини. Родовід. XVIII–XIX ст.», пише Прочерк.

Видання є другою книгою започаткованого Юрієм Юхимовичем альманаху «Батьківщина-2012». Першою частиною цього альманаху була праця «Гулаки на Правобережжі Дніпра», яка вийшла у 2014 році.

Нова робота Мариновського, присвячена Симиренкам, розповідає про генеалогічне древо цього городищенського роду. Це – водночас і публікація численних джерел та родовідних таблиць, і їх науковий аналіз.

Автор намагався дати відповіді на деякі важливі питання, які хвилюють дослідників роду Симиренків: чи пов’язаний цей рід із запорозьким козацтвом, коли і як Симиренки стали власниками капіталу, що згодом дозволив їм стати відомими підприємцями, меценатами та науковцями, яке написання їхнього прізвища є «правильним» (Семеренки / Семиренки / Симиренки тощо), де конкретно вони проживали, хто був власником цієї території, який статус мали на ній самі Симиренки тощо.

– Сподіваюся, що книга не лише викличе зацікавленість у фахівців-гуманітаріїв і краєзнавців, родичів Симиренків, але й залучить їх до подальшої співпраці в продовженні дослідницької роботи, – зазначає Юрій Мариновський.

Фото Прочерк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *