Черкащанам розповіли лайфхаки, як підвищити стресостійкість робітників

Фахівці Смілянського міськрайонного центру зайнятості підготували лайфхаки для роботодавців про те, як підвищити стресостійкість робітників.

Якщо співробітники страждають від стресу, пов’язаного з роботою, то знижується продуктивність, втрачаються робочі дні і збільшується плинність кадрів. Роботодавець, або керівник, як менеджер, як управлінець, може допомогти знизити стрес на робочому місці.

Лайфхак 1: Будьте зразком для наслідування. Зберігайте спокій в стресових ситуаціях. Тоді і вашим співробітникам буде набагато легше думати тверезо та ефективно працювати.

Лайфхак 2: Ліквідуйте непотрібні джерела стресу. Запитайте співробітників: «Що заважає виконувати роботу?». Буває так, що енергія робітників витрачається на подолання бюрократичних проблем та інших перешкод, що вбивають інновації і продуктивність. Цікавтеся, які правила і формальності заважають робітникам бути більш продуктивними. Оцініть і ліквідуйте ці чинники.

Лайфхак 3: Дайте змогу співробітникам ділитися переживаннями, збалансуйте графік, робіть перерви під час роботи, ставте пріорітети, думайте позитивно, шукайте задоволення і зміст в роботі.

Лайфхак 4: Налаштуйте комфортну комунікацію в колективі. Важливо, щоб співробітники знали, що відбувається в компанії. Стрес може викликати непоінформованість. Знання того, що станеться, створює відчуття контролю. Користуйтеся групами месенджерів та іншими технічними новинками.

Лайфхак 5: Підтримуйте згуртованість — це бажання й можливість працівників брати участь у житті компанії. Такі співробітники навіть в складні періоди завжди залишатимуться продуктивними. Якщо персонал працює заради великої мети і надихається нею, люди набагато менше схильні до стресів, тому що знають, до чого йдуть.

Лайфхак 6: Діліться історіями про те, що ви робите. Зробіть це частиною корпоративної культури. Ваші співробітники завжди будуть знати, в досягнення якої мети вони вкладають свої сили.

Лайфхак 7: Святкуйте перемоги. Це не тільки створює позитивну атмосферу, а й допомагає працівникам сприймати себе як частину команди-переможця і себе як ефективного співробітника. Почуття значущості спонукає бути набагато продуктивнішими і сміливіше приймати виклики.

Лайфхак 8: Слухайте і чуйте співробітників. Хороший керівник не тільки ставить завдання і вводить зміни. Він знає, коли його співробітникам складно, або некомфортно. Він спілкується і розуміє причини дискомфорту. Потім – усуває їх. Це може бути перевтома від складного проекту, або впровадження нових практик, до яких людям складно звикнути.

Лайфхак 9: Реально оцінюйте стресостійкість фахівця. Для цього існує стрес-тест. Така співбесіда має репутаційні виклики для компанії. Створюється емоційно-хаотичне опитування, що вводить кандидатів в стан психологічного стресу, щоб побачити реакцію. Стрес-тести досить суперечливі у своїй ефективності, тому що вони створюють чутливі і емоційно напружені стосунки. Іноді навіть найуспішніші кандидати відхиляють пропозицію через характер співбесіди.

Лайфхак 10: Проводьте корпоративне навчання, тренінги і семінари, що допомагають навчитися краще справлятися зі стресом і підвищувати рівень стресостійкості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *