Черкаська група Маїс прищепить 125 тис. садженців горіха

Група компаній «Маїс» планує у 2017 році прищепити 125 тис. сортових саджанців горіха. Наступного року ця кількість зросте до 200 тис. саджанців

Про горіхові досягнення «Маїсу» розповіли на сайті компанії керівник Центру горівництва, кандидат сільськогосподарських наук Микола Кучер і агроном-садівник Олексій Третьяков.

Виробництво сертифікованих саджанців грецького горіха, фундука і горіха на деревину почали у 2008 році. Нині у селі Вергуни діє сучасний комплекс для проведення зимового щеплення горіха, теплиці площею 1000 м2 для загартування посадкового матеріалу, розсадник для дорощування саджанців на 10 гектарах з системою зрошення.

У селі Гуляйгородок на 66 гектарах розміщені промислові насадження для отримання плодів грецького горіха і фундука, а також деревини. У недалекій перспективі це село стане повністю горіховим садом, який займатиме сто гектарів.

В спеціальному залі Горіхового центру здійснюється щеплення горіхів, а в трьох стратифікаційних камерах відбувається зрощування підщепи і прищепи. Використовується виключно зимове щеплення, щоб запобігти швидкому окисленню і відмиранню тканин, та стимулювати початок росту майбутнього саджанця.

Нинішнього року в компанії планується прищепити 125 тис. саджанців, а далі вийти на 200 тис.

«За ці роки нашим розсадником вивчені і опробувані системою державних випробувань 13 сортів зарубіжних селекцій, в першу чергу французьких. Зокрема Франкет — дуже відомий і один із найпопулярніших сортів у Європі. Він визнаний світовим стандартом грецького горіха. Поряд з ним сорти Фернор, Фержан, Фернет, Лара.

До державного реєстру внесли також молдавські сорти — Костюженський, Скиноський, Кодрене, Коржсуцький, Лунгуеце і Кишинівський. З української селекції використовуємо сорти, внесені до державного реєстру, — Чернівецький, Волинський, Прикарпатський», — розповів агроном-садівник Олексій Третьяков

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *